Ali Koç, 3 bin Fenerbahçeli ile Anıtkabir’de
 1907 Fenerbahçe Derneği ile 1907 Ünifeb (Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği) Derneği üyesi üniversite öğrencilerinin her yıl 10 Kasım’da gerçekleştirdiği Anıtkabir ziyareti bu yıl da kalabalık bir grubun katılımıyla düzenlendi. Grupla birlikte Anıtkabir’e gelen Fenerbahçe Başkan adayı Ali Koç, vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşama veda edişinin 78. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen Anma Yürüyüşü’ne katılanlar Ata’ya bağlılıklarını ve şükranlarını sundular.
Ali Koç, 3 bin Fenerbahçeli ile Anıtkabir’de
1907 Fenerbahçe Derneği’nin her 10 Kasım’da gerçekleştirdiği Anıtkabir ziyareti, bu yıl da yoğun bir ilgiye sahne oldu. Ulu Önder’in yaşama veda edişinin 78. yılı nedeniyle düzenlenen ziyarete katılan 1907 Fenerbahçe Derneği ve 1907 Ünifeb Derneği üyesi üniversiteli öğrencileri, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ve mirasına olan bağlılıklarını gösterdiler.

Anma Töreni’ne, 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Ali Koç ile birlikte Yönetim Kurulu üyeleri, dernek üyeleri ve 39 farklı üniversiteden yaklaşık 3 bin öğrenciden oluşan 1907 Ünifeb üyesi katıldı. Anma Töreni’nin ardından Başkan Ali Koç ve Yönetim Kurulu Üyeleri Anıtkabir Komutanlığı’nı da ziyaret ettiler. Vatandaşlar ziyarette Ali Koç’a yoğun ilgi gösterdi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 78'inci yıl dönümünde Anıtkabir'i ziyaret eden 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Ali Koç, "Biz Türk halkı olarak, Türk milleti olarak çok şanslıyız ki, Atatürk gibi bir liderimiz oldu. Zaman zaman onun kıymeti yeterince bilinmiyor ama bizler, hem Fenerbahçe camiası olarak hem de gençler olarak bu mirasa sahip çıktığımızı 10 Kasım vesilesiyle bir kez daha göstermek istedik" dedi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 78'inci yılında; 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Ali Koç, Üniversiteli Fenerbahçeliler Grubu (ÜNİFEB) üyesi 3 bin öğrenciyle birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti. Sarı lacivertli öğrencilerle birlikte geldiği Anıtkabir'i ziyaret eden Ali Koç'a vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşlar, Koç ile hatıra fotoğrafı çektirmek için birbiriyle yarıştı.

Türkiye'nin dört bir yanından gelen 3 bin Fenerbahçeli üniversite öğrencisinin tek tip kıyafetle hazır bulunduğu korteje, Ankaralı Fenerbahçe taraftarları da katıldı.
Ali Koç Fenerbahçelilerle Anıtkabir'e çıktı

ATATÜRK'ÜN MOZOLESİNE KIRMIZI BEYAZ KARANFİL BIRAKTI
Taraftarlarla birlikte Anıtkabir'i ziyaret eden 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Ali Koç, binlerce kişiye ulaşan kortejle birlikte, Atatürk'ün mozolesine kırmızı beyaz karanfil bıraktı. Anıtkabir ziyaretinde, gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ali Koç, şunları söyledi:

"Biz her yıl geliyoruz bu 12'nci senemiz. 32 şehirden 49 üniversite 3 bine yakında üniversiteli Fenerbahçeli Derneği ve 1907 Fenerbahçe Derneği ile ziyareti birlikte gerçekleştirdik. Atamıza, şükranlarımızı, sevgimizi, özlemimizi andığımız geleneksel bir ziyaret söz konusu. Ulu Önder Atatürk olduğu zaman Fenerbahçe camiasının zaten duruşu ortada. Biz her zaman şuna inanıyoruz, geçmişine sahip çıkmayan, geleceğine de sahip çıkamaz. Bu anlamda biz Türk halkı olarak, Türk milleti olarak çok şanslıyız ki, Atatürk gibi bir liderimiz oldu. Zaman zaman onun kıymeti yeterince bilinmiyor ama bizler, hem Fenerbahçe camiası olarak hem de gençler olarak bu mirasa sahip çıktığımızı 10 Kasım vesilesiyle bir kez daha göstermek istedik"

Ali Koç, Fenerbahçe Kulübü başkanlık adaylığı süreciyle ilgili soruya ise "Onun yeri burası değil" diye yanıt verdi.

ali-koc-anitkabir-2-custom
ali-koc-anitkabir-3-custom
ali-koc-anitkabir-4-custom
ali-koc-anitkabir-5-custom

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×