Ankara Moskova'ya bildirdi: Suikastçi el Nusracı
Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a önceki gün düzenlenen suikastı, Fetih el şam Cephesi (eski adıyla El Nusra Cephesi) internet sitesinde yayınladığı bir mektup ile üstlendi. 
Mısır gazetesi El Yum El Seba ise Karlov'a düzenlenen suikastı, Fetih el Şam öncülüğünde İdlib'de kurulan Fetih Ordusu'nun üstlendiğini yazdı. Haberde, Fetih Ordusu'nun suikastı üstlendiğini açıkladığı bildirinin görüntüsüne de yer verildi. 
DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI MOSKOVA'YA BİLDİRDİ
ABC Gazetesi Moskova Temsilcisi Mahir Esen'in Kremlin kaynaklarından edinbdiği bilgiye göre ise suikastin El Nusra örgütü tarafından işlendiğini dünkü Moskova zirvesi sırasında Türk Dışişleri hayaeti Moskova yönetimine bildirdi.Dışişlerinin ayrıca eylem için Mevlüt Mert Altıntaş'a yardım ettikleri gerekçesi ile 'ülkücü' kökenli iki kişinin gözaltına alındığı bilgisini de Rusya yönetimi ile paylaştığı öğrenildi.
ÇAVUŞOĞLU 'F...' , KREMLİN 'ACELE ETME' DEMİŞTİ
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu dün yaptığı açıklamada suikastin arkasında F... olduğunu açıklamıştı. Ancak Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rus Büyükelçi Andrey Karlov'a düzenlenen suikastın arkasında kimlerin bulunduğu konusunda çıkarım yapmak için "acele etmeme" çağrısı yapmıştı.
Kaynak : ABC Gazetesi                
            
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×