Ankaralılar Cumhuriyet’in önünde: Diktatöre karşı gazete gazete direneceğiz
 Cumhuriyet gazetesine yönelik operasyona karşı yüzlerce kişi bugün (31 Ekim) gazetenin Ankara temsilciliği önünde toplandı. “Özgür basın susturulamaz”, “Faşizme karşı omuz omuza” sloganlarının atıldığı gazetenin önüne CHP, Halkevleri ve Birleşik Haziran Hareketi de saat 15.00’da buluşma çağrısı yaptı.

Bugün, “Darbe yine muhaliflere” manşetiyle çıkan Cumhuriyet gazetesinin ellerde taşındığı eylemde ilk olarak CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin açıklama yaptı.

Cumhuriyet’in başından beri demokrasiden yana, halkın haber alma hakkından yana olduğunu belirten Keskin, “Cumhuriyet gazetesini susturamayacaksınız” dedi.
“Ne darbe ne dikta Cumhuriyet’e dokunma” sloganlarıyla gazetenin önüne gelen Halkevleri, “Bugün diktatöre meydan okumaya geldik. Diktatörün saldırılarına karşı Cumhuriyet gazetesinin yanında olacağız, özgür basının yanında olacağız. Gazete gazete direneceğiz. Diktatöre karşı gerekirse her gün burada nöbet tutacağız. Diktatöre meydan bırakmayacağız” dedi.“Hepimiz birer gazeteciyiz”
Açıklamaların ardından gazete önünde sloganlarla ve marşlarla bekleyiş sürdü. Ankara temsilciliğiyle görüşme gerçekleştirdikten sonra gazete önünde bekleyen halka seslenen Halkevleri GYK üyesi Candaş Türkyılmaz, şöyle dedi:

Şuanda diktatörün, darbecilerin devamcısı olan iktidar tarafından gözaltına alınan arkadaşlarımızın çalışmalarını devam ettireceğiz. Hepimiz birer gazeteciyiz, hepimiz birer haberciyiz. Kendi sayfalarımızdan arkadaşlarımızın yaptığı çalışmaları yaygınlaştıralım. Yoksul emekçi mahallelerimize dönelim. Umudu öfkeyle birleştirelim. Diktatöre karşı verilecek son kavgaya hazırlanmak için örgütlenelim. Faşizme karşı omuz omuz mücadele etmek için; bu diktatörün kendi sarayı için, kendi çocukları için ülkemizi götürdüğü uçurumu halkımıza anlatalım.

Sendika.Org/ Ankara
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Hüseyin Gezer 2 yıl önce

AL YÜREĞİM
Yürek ister bizdeki yürekler
Geçit vermez karlı dağ olmuş
Girmez beynimiz kalıp içine
Direnir bildiğini okumaya

Şahin olmuş türkülerimiz
Söylenir her şafakta
Korku ile yaşayamayız
Korku yaşamı inkardır
Tutturmuş gidiyoruz özgür düşünce
Gerçek yaşam koşulumuz bu
Uçar göklerde yıldızlara uzanır
Toprağımın insanları
Gül açar
Tuz biber ektiğimiz yaramız
Hep kaybettik hep süründürdüler
Acı kattık acılarımıza
Bu yüreği biz acılardan yaptık
Dalgalardan daha dev
Ve Everestten daha yüce
Al yüreğim al akkor
Güneşin merkezinden gelir //Hüseyin Gezer

Misafir Avatar
Hüseyin Gezer 2 yıl önce

Zulme ve baskılara hayır!