Aralarında solcu isimlerin de bulunduğu 1267 akademisyene ihraç
 Saray iktidarı yayımlanan yeni KHK ile 1267 akademisyeni ihraç etti. İhraç edilenler arasında daha önceki KHK’lerle açığa alınanlar dışında isimler de bulunuyor. İstanbul Üniversitesi’nde öğretim üyeleri Eser Karakaş, Savaş Karabulut, Levent Dölek ve Sezai Temelli de dahil toplam 11 Eğitim Sen’li akademisyen işten atıldı. Temelli, 7 Haziran seçimlerinde HDP’den İstanbul milletvekili seçilmişti.

Sendika.Org’a konuşan İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi Savaş Karabulut, İstanbul Üniversitesi’nde 11 Eğitim Sen’li solcu, sosyalist akademisyenin daha işten atıldığını söyledi. Önceki KHK’lerde kendileri hakkında herhangi bir karar veya açığa alma bulunmadığını söyleyen Karabulut“Yarın Eğitim Sen 6 No’lu şubede arkadaşlarla bir araya geleceğiz. Konuyu yargıya taşıyacağız, gerekirse Anayasa Mahkemesi’ne kadar gideceğiz. Sonuna kadar mücadele edeceğiz” dedi.

İstanbul Üniversitesi Eğitim Sen eski temsilcisi aynı zamanda DİP Genel Başkan Yardımcısı Levent Dölek ise “Özellikle 50-D asistan mücadelesinde, hak mücadelesinde ve sendikal mücadelede önde duran arkadaşlarımız İstanbul Üniversitesi’nde işten atıldı. Hakkımızda daha önceden rektörlük tarafından açılmış birçok soruşturma bulunmakta. Biz mücadelemiz dolayısla ihraç edildik bundan sonra da yaptıklarımıza aynen devam edeceğiz. Geri adım atmayağız. En yakın zamanda arkadaşlarla bir araya gelip mücadelemize devam etmenin yollarını arayacağız” dedi.

İşte görevden alınan akademisyenlerin listesi: TIKLAYINIZ

Odatv.com

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×