‘At izi, it izine karıştı’ diyen Erdoğan samimiyse durdursun görevden alınmaları!

Tayyip Erdoğan G20 dönüşü uçakta yanına aldığı yandaş gazetecilerinin sorularını yanıtladı.
Erdoğan, FETÖ’den ihraç edilenleri kriptoların seçtiği sorusuna “At izi it izine karıştı, FETÖ’cü diye ihraç edilenlerin bu işle hiç ilgisi yok. Ama artık o insana yaftayı yapıştırıyorlar” dedi.

Bunu söylediği sıralarda onlarca öğretmen tutuklanıyor, akademisyenler görevden uzaklaştırılıyor, askerler ihraç ediliyordu.
Sanki bir muhalefet lideri edasıyla bu soruya verdiği cevapla sanki hiç bir şeyden haberdar değilmiş, sanki emri veren kendi değilmiş gibiydi. “Bunu söyleyenler kendilerine göre doğru da söyleyebilirler. Ama şu var ki at izi, it izine karışmış vaziyette. “Ben bir şey atayım da nasılsa tutar” diyenler var. Bazıları böyle yapıyor. Özellikle yazılı ve görsel medya dünyasında bu çok var. Bazen fırsat bulduğumda TV’leri izliyorum. Öyle yorumlar yapıyorlar ki suçladıkları o insanın bu işle hiç alakası yok. Ama o insana o yaftayı yapıştırıyor. Bunlar doğru şeyler değil. Bu tür yanlışlıklardan uzak durmak lazım.”

Çok  acayip!
Bir gece çıkartılan KHK ile 1995 yılından bu yana akademisyenlik yaptığı Ankara Üniversitesi’ndeki görevinden ihraç edilen, Barış İçin Akademisyenler Girişimi’nden Doç. Dr. Gülseren Adaklı var mesela, geri aldır görevine.
Dersim/Hozatlı, Alevi, solcu Doç. Dr. Hüseyin Can FETÖ’cü diye tutuklandı. Babası feryat ediyor “biz Aleviyiz, solcuyuz, benim oğlum FETÖ’cü olmaz”. Ver emrini, çıkarsınlar cezaevinden!
KHK ile ihraç edilen Eğitim-Sen’li, Nusaybin’de görev yaparken görevden alınan öğretmen Şevin Karslı var mesela.
Marksist Doç. Dr. Candan Badem hoca var.
Aslı Erdoğan var…
Daha adını sayamadığımız yüzlercesinin adı onun verdiği emirle dinci, yobaz, şeriatçı, darbeci FETÖ’cülerle birlikte anılıyor.
Tayyip Erdoğan samimiyse bu sözünde, “At izi, it izine karıştı” diye düşünüyorsa bir sözüyle kanunlar çıkaran hakimlerine, savcılarına, masumları katleden polislerine dur desin.
Bu cadı avını durdursun!

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×