Atatürk düşmanlığında son nokta! İhanetin pozu
Rize Belediyesi 15 Temmuz darbe girişimi ardından ‘yenileme yapılacak’ bahanesi ile Mustafa Kemal Atatürk’ün Rize Meydanı’ndaki heykelini sökerek valiliğin bulunduğu alana taşıdı.
Bu olay, sosyal medya kullanıcıları başta olmak üzere birçok kişi tarafından tepkiyle karşılandı. 
Atatürk heykelini meydandan söken işçilerin ise çalışma yaptıkları sırada çekilmiş bir fotoğrafı ortaya çıktı. CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan kendi sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraflarda bir işçinin heykel söküldükten sonra zafer pozu verdiği görülüyor. İşçinin verdiği bu poz ise, başka bir sosyal medya kullanıcısı tarafından, ‘İşte yeni atanız’ notuyla paylaşıldı.
Özkan attığı tweette fotoğrafları şu notla paylaştı:
“Rize’deki Atatürk heykelini yıkıp zafer pozu verdiler. Rize Belediye Başkanı işbirlikçileri acilen görevden alınsın. Rize’de Atatürk heykelini yıkıp zafer pozu vermek yetmezmiş gibi bir de ‘işte yeni atanız’ diye utanmazca paylaşmışlar. Savcılar göreve!”

Rize'deki Atatürk heykelini yıkıp zafer pozu verdiler. Rize Belediye Başkanı ve işbirlikçileri acilen görevden alınsın.

Rize'deki Atatürk heykelini yıkıp zafer pozu verdiler. Rize Belediye Başkanı ve işbirlikçileri acilen görevden alınsın. pic.twitter.com/BI3R8YjWV3

Rize'de Atatürk heykelini yıkıp zafer pozu vermek yetmezmiş gibi bir de "işte yeni atanız" diyerek utanmazca paylaştılar. Savcılar göreve! pic.twitter.com/sW52uBtral

Resmi Twitter'da görüntüle

NELER OLMUŞTU?
Daha önce çay bardağı heykeli konulacak diye kaldırılmak istenen Rize Meydanı'ndaki Atatürk heykeli, gelen tepkiler üzerine sökülememiş, geçtiğimiz hafta ise 15 Temmuz bahane edilerek yerinden vinç getirilerek sökülmüştü.
SÖZCÜ

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×