Babası ‘Ergenekon’dan hapis yatan yüzbaşı, ‘FETÖ’den tutuklandı!
 Darbe girişimin ardından  FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla TSK başta olmak üzere ülke çapında bütün kamu kurum ve kuruluşlarında gözaltı ve açığa alınma, tutuklanmalar hızla devam ederken en dikkat çekici olanlarda, FETÖ ile hiç bir bağı olmayanların, sosyalistlerin dahi, örgüt üyeliğinden tutuklanması oluyor.

Bunlardan biri de Gökçeoğlu Ailesi mensupları.
Baba Gökçeoğlu, FETÖ’nün kumpası, sözde AKP iktidarını yıkmak için darbe yapmak isteyen Ernegekon davasından tutuklanıyor. Oğul Gökçeoğlu ise yine AKP iktidarını yıkmak isteyen bu defa darbeci FETÖ’den tutuklanıyor.
Yaşam felsefeleri ve hayat görüşleri cemaatten çok çok uzak olan bu ailenin yaşadıkları tam saçmalık, kara mizah, rezalet, adaletsizlik!

Emekli Albay Cemal Gökçeoğlu, Ergenekon’dan 3 yıl tutuklu kaldı.
Baba çıktı ancak bu kez oğlu Yüzbaşı Caner Gökçeoğlu darbe girişiminde rol aldığı iddiasıyla tutuklandı.
Savunmayı üstlenen avukat da Ergenekon’dan 4 yıl yatan Serdar Öztürk.

Hürriyet’te yer alan habere göre, baba , Ergenekon operasyonlarıyla ilgili ‘İnternet Andıcı’soruşturması kapsamında, dönemin Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ ile birlikte tutuklanmış, ‘Ergenekon örgütü üyesi’ olduğu gerekçesiyle yedi yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.
Oğul Gökçeoğlu, 15 Temmuz darbe girişimin olduğu gün Hava Kuvvetleri Komutanlığı (HKK) Harekat Merkezi’nde nöbette. 
PKK’ya yönelik insansız hava aracı (İHA) operasyonlarını idare etmek, hava harekatlarını takip etmekti.
Saat  20.30 sıralarında Genelkurmay Başkanlığı’ndan gelen mesajla çatışmalar olduğunu  öğreniyor. 
Saat 22.00 sıralarındaysa bilgisayar sistemi ve hava harekatlarıyla uçuşların izlendiği radar ekranı çöküyor.

Oğul Gökçeoğlu verdiği ifadesinde ayrıca, darbecilerin kendilerini ‘sinek gibi öldüreceğini çünkü hiçbirinin silahının olmadığını’ aktardıkları arasında.
Sabaha kadar harekat merkezinde kilitli kalan Gökçeoğlu ve yanındaki askerler, 16 Temmuz’da gözaltına alınıp, 24 Temmuz’da ise ‘FETÖ’ mensubu ve darbeci olduğu iddiasıyla tutuklanarak Sincan Cezaevi’ne gönderiliyor.

Gökçeoğlu’nun savunmasını üstlenen ve kendisi de Ergenekon davasında dört yıl hapis yatan avukat Serdar Öztürk, müvekkilinin tutuklanmasıyla ilgili şunları söylüyor: “Ailesinin uğradığı ağır haksızlık ve mağduriyet nedeniyle Fethullah Gülen cemaatinden ve mensuplarından nefret eden bir subayın ‘FETÖ mensubu’ olduğu iddia edilerek tutuklanması, kabul edilemeyecek derecede bir haksızlık ve hukuka aykırılıktır.”

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×