Bahçeli'den Başkanlık sistemi için referandum çağrısı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partililerine hitabında AK Parti'nin başkanlık sistemiyle ilgili ısrarının sürmesi takdirinde TBMM ve referandum yoluna gidilmesi gerektiğini söylediğini fakat CHP tarafından ağır hakaretler işittiğini anlattı.
MHP Lideri, "Komut almışçasına sırayla saldıranlardan öylesine sözler duyuldu ki şaşırmamak imkansızdır. 'Stepne', 'baston', 'kurtarıcı meleği' dediler. Bindiğimiz dalı kestirdiğimizi uydurdular. AKP'ye pas verdiğimizi dillerine doladılar" ifadelerini kullanarak CHP'yi adeta bombaladı.
Devlet Bahçeli grup toplantısında yaptığı konuşmasında, başkanlık sistemi için referandum çağrısı olarak yorumlanan sözleri ile ilgili açıklama yaptı.
"Söz biliyorsanız söyleyin, bilmiyorsanız susun adam sansınlar" diyerek kendisini eleştirenlere sert yanıt veren Bahçeli, "Biz millete gitmekten korkmayız. Millete sormanın hiç bir mahsuru ve sakıncası yok" ifadelerini kullandı.
İşte o sözleri:
"SUSUN DA ALAYINIZI ADAM SANSINLAR"
Biliyorsanız konuşun inansınlar, bilmiyorsanız susun da alayınızı adam sansınlar.
Ahmak ata binerse bey oldum sanırmış.
Şalgam aşa girerse yağ oldum sanırmış.
MHP'nin ne dediği bellidir. Hükümet sistemi üzerinde yapılan tehlikeli oyunlar, rejim krizine dönüşecektir. Ya fiili durum düzelsin, ya da fiili durum hukuki durum kazansın anayasa ihlalleri son bulsun. Biz ezelden ebede Hakkın yolunda, milletin yanındayız. Halkın partisi olduğunu söyleyen CHP niye celalleniyor.
"PKK'NIN SİM KARTI"
HDP'nin aparatı, PKK'nın sim kartı olurken bir şey olmuyor da, biz bir teklifle gelince mi kıyamet kopuyor.
Araba devrildikten sonra yol gösteren çok olurmuş. Demirin tavında dövüleceğini söylüyoruz.
"DÜĞÜNE GİDERLER ZURNA BEĞENMEZLER.."
Hukuksuzluğun bir devlet kaybına yol açabileceğini vurguluyoruz. CHP'li sözcülere ekran ve televizyonda saldırgan tutum takınanlara ne desek boş.
CHP ve yandaşları düğüne giderler zurna beğenmezler, hamama giderler kurna beğenmezler. Bunlar MHP'yi tanımıyorlar, bilmiyorlar. Bölücüler, kendilerine aydınlıkçı diyenler birbirlerini göre göre duya duya zifte bulanmıştır. CHP'nin bu tuzağa düşmesi siyasi geçmişine haksızlıktır.
İçleri çıpıt çarşısına dönenlerden öğrenecek bir şeyimiz yoktur.
"PİLAVDAN DÖNENİN KAŞIĞI KIRILSIN"
Şartlar oluşursa aziz milletimize sorunların çözümü için müracaat etmekten vazgeçmeyiz.
Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın.
Gerekirse zahmet çekeriz, çileye katlanırız. Türkiye'nin siyasi istikrarı için üzerimize düşeni yaparız. MHP mevcut sistemin revize edilmesinden yanadır.
NİYET OKUYUCULAR İŞBAŞI YAPTI
"Geçen hafta yaptığımız yeni Anayasa değerlendirmemiz hafta boyunca tartışıldı. Başkanlık sistemine destek verip vermediğimiz, neyi kastedip etmediğimiz herkesin gündemini işgal etti. Niyet okuyucular işbaşı yaptı.
Biz ne dediğimizin bilincindeyiz. Dedik ki; Türkiye'de fiili bir durum vardır ve bu çözülmelidir. Ülke yönetimi anayasaya uygun değildir, suç işlenmektedir.
YA VAZGEÇİLSİN YADA REFERANDUM DEDİK
Ya Cumhurbaşkanı filii başkanlık zorlamasından vazgeçsin ki bizce en doğrusu budur ya da fili durumun hukuki boyut kazanabilmesinin süratle yolu aransın.
Bunları anlamayan varsa heceleye heceleye yeni baştan alfabeyi öğretir gibi anlatmaya varım.
SÖZ BİLMİYORSANIZ SUSUN ADAM SANSINLAR
Başkanlığı saraya altın tepsi içinde sunduğumuz söylediler. Söz biliyorsunuz söyleyin, bilmiyorsanız susun adam sansınlar.
Biz millete gitmekten korkmayız. Millete sormanın hiç bir mahsuru ve sakıncası yok."

nlık çıkışı

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×