Bakan Ömer Çelik çok enteresan bir insan çıktı
Ömer Çelik, NTV canlı yayınında Türkiye’nin son dönemde yaşadıkları üzerine değerlendirmeler yaparken, tüm bir eğitim sistemini dini dogmalara hapseden, TÜBİTAK’ta dua ile fasülye büyütmeye çalışan, bütün okulları imam hatipe dönüştüren, tek bir mezhebin egemenliğine dayalı Diyanet’i şeyhülislamlık haline getiren hükümetin bakanı değilmiş gibi ‘laiklik’ nutukları attı.

Fetullah Gülen hakkında, “Askeri diktatörlük yoluyla gerçekleştirmek çabasıyla da Türkiye’nin demokratik rejimini hedef almıştır. Türkiye’deki anayasal rejim yerine kendi sapık görüşlerini ikame etmeye çalışmak suretiyle de hukuk devletini hedef almıştır. Böyle bir şahsın yarattığı bu tehdidin bizim açımızdan demokrasimizi, laik rejimimizi ve hukuk devletimizi ortadan kaldırmaya dönük açık bir tehdit olduğu ortadır” diye konuştu.

BİN LADİN MUAMELESİ
Gülen’in, Ladin gibi muamele görerek derhal Türkiye’ye iade edilmesi gerektiğini savunan Çelik, ABD’nin, Türkiye’nin çok önemli bir müttefiki olduğunu, bundan sonra da bölgesel ve küresel sorunlara karşı birlikte mücadelede önemli bir müttefik ve dost ülke olmaya devam edeceğini söyledi.
“Darbe girişiminin arkasında ABD’nin olduğu” iddialarının anımsatılması üzerine de Çelik, bu konuda belli ülkelerin adını anmak için resmi belgelerin olması gerektiğini belirtti.
Bakan Çelik’ izleyenler, aklının çok karışık olduğunu fark ederek ve programı “Ne şiş yansın ne kebap” diye bitireceğini düşündü. Nitekim Bakan, sadece eski ortak Fethullah’a laf edip canlı yayının gerisinde top çevirmekle yetindi…
redaktif.com

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×