Başbakan'dan inanılmaz iddia: “Sanki FETÖ bizim dönemimizde güçlenmiş”
Başbakan Binali Yıldırım, Afyonkarahisar'da AKP 25. İstişare ve değerlendirme toplantısının kapanışında konuştu.

Yıldırım, 14 yıldır AKP iktidarda değilmiş gibi konuştu:  "TSK'ya sızma yapılan dönemde görevde olanlar ve susanlar şimdi bakıyorum zehirli yılan gibi dilleri çözülüyor."

Başbakan şöyle dedi:

Ne FETÖ ne DEAŞ hiçbir terör örgütü bu millete diz çöktüremez. inlerine girer bellerini kırarız. Bu millet kendisine yapılan ihaneti asla affetmez. demokrasimizin teminatının Yenikapı Ruhu olduğunu biliyoruz ve daima bu ruhu yaşatmanın derdi içerisinde olacağız. 79 Milyonun hissiyatı da budur. Bunu anlamayan ve hala teröre karşı net bir duruş koyayamayanlar da bu gerçeği mutlaka bir gün görecekler.


"FETÖ AKP DÖNEMİNDE PALAZLANMADI"
Tarih korkakları da kahramanları da yazacaktır.
Çok sinsi taktikler peşindeler. Burada bir konuyu açık ve seçik biçimde milletimiz ve sizlerle açıklığa kavuşturalım bunları. Fetullahçı Terör Örgütü Ak Parti döneminde doğmadı, palazlanmadı. Bu terör örgütünün sanki Ak Parti döneminde kurulmuş, güçlenmiş gibi gösterme gayreti içerisinde olanlar var. Bunlar kendi kusurlarını, yanlışlarını örtmenin telaşı içerisindeler. Bu kanlı örgütün geçmişi ta 60'lı yılların sonlarına kadar gider. Bu örgüt 12 Eylül darbesinden sonra palazlanmaya başlamış, 80-90'larda büyümüş, bürokrasi, ordu, yargı ve kurumlara nüfuz etmeye başlamıştır. 80'den 2013'e kadar bu eli kanlı örgüte sadece 2 Başbakan karşı çıkmış, açıkça mücadele etmiştir. Biri merhum Necmettin Erbakan, biri de kurucu Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır.

BU ÖRGÜT SIZARKEN NE YAPTINIZ?
Bu örgüt daha 80'lerde sorularla vs. sızmaya başlarken siz ne yaptınız? Görev yaparken 3 maymunu oynayanlar şimdi çıkmış ahkam kesiyorlar. TSK'ya sızma yapılan dönemde görevde olanlar ve susanlar şimdi bakıyorum zehirli yılan gibi dilleri çözülüyor. Bu örgüt TSK'ya sızarken susanlar, şimdi bülbül gibi konuşuyorlar. Bu örgüt emniyete, yargıya sızarken susanların akılları belli ki şimdi akılları başlarına geldi.

BİZ ÖZELEŞTİRİ YAPYIYORUZ; SİZ NE ZAMAN AYNAYA BAKACAKSINIZ?
Biz özeleştirimizi yaptık, yapıyoruz. Ama Allah aşkına siz aynaya ne zaman bakacaksınız?

DEMOKRASİDE TERÖR FAALİYETİ OLMADAN TERÖR ÖRGÜTÜ OLMAZ: MİLAT 17 ARALIKTIR
Bu tehlikeyi ilk gören Ak Parti'dir. Gereğini de yapmıştır. Bizim için kırmızı çizgi terör hareketlerinin başladığı gündür. Cemaatlere savaş açacak, cemaatleri terör örgütü sayacak değiliz. Sen cemaatsin ama ne olur ne olmaz deyip terör muamelesi yapılmaz. Demokraside terör faaliyeti kırmızı çizgidir. 17 Aralık'ta devletle bilek güreşine girdiler. Devlet de gerekeni yaptı"

"BAKANLARIMIZDA BYLOCK YOK"
17 Aralık'ta bu millet darbeyi gördü. Medya teslim oldu, siyasi partilerin bir kısmı teslim oldu. 17 Aralık'ta "Boyun eğmeyeceğiz, diz çökmeyeceğiz" dedi. CHP eğer sorgulayacaksa önce kendisinin bu örgütle ilişkini sorgulasın. Millet, CHP'de başkanlığın nasıl kumpaslarla değiştiğini unutmasın. HDP ile hangi pazarlıkların döndüğünü çok iyi biliyoruz. Biz öz eleştirimizi yaptık, yapıyoruz siz ne zaman aynaya bakacaksınız? Bir hususun altını çizmek istiyorum, AKP içinde ne FETO'cu ne bölücü hiçbir terör unsuru barınamaz. Partimize sızanları tek tek tespit ettik, gereğini yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. "Efendim bylock'ta bakanlar varmış, milletvekilleri varmış" Kocaman bir yalan, ne bir bakanımız ne bir milletvekilimiz ne Bylock'ta var ne FETÖ'de var. AKP'yi içeriden karıştırmaya çalıştığınızı biliyorum ama bunu asla başaramayacaksınız.

"BAŞKANLIK ÇALIŞMASINI HAZIRLADIK"
Yeni Anayasa ve başkanlık sistemiyle ilgili çalışmalarımızı tamamladık. Bundan sonra yapacağımız iş, teklifimizi en kısa zamanda Meclis'e getirmektir.

 "Bizi Irak'tan çıkarmaya çalışanlar Fırat Kalkanı'na, Başika'ya baksınlar"
"Bizi Irak'ta çıkarmaya çalışanlar Fırat Kalkanı'na, Başika'ya baksınlar. Mesele memleket meselesi olunca kimin ne dediğinin önemi yoktur. Olaylar menfaatimizin aksine gelişirse, tehlikeler, her türlü terör faaliyetleri ister yurt içinde, ister yurt dışında olsun hiç kimsenin icazetine, iznine bakmayacağız. Gerekli adımları atmakta zerre kadar tereddüt duymayacağız. Arkadaşlar, bu terör bitecek. Bunda kararlılığımız bugün, düne göre daha fazladır.

"ÇÖZÜM MÜZÜM YOK"
Partimizin mensuplarına yönelen suikast faaliyetleri de bizim yürüyüşümüzü asla durduramaz. Üç beş teröriste pabuç bırakacak teşkilat değildir AKP teşkilatı. Gerekli koruma önlemini alacağız ama alçak ve hain saldırıların hesabını da burunlarından fitil fitil getireceğiz.
Değerli kardeşlerim Türkiye'nin terör gündemiyle esir alınmasına artık müsaade etmeyeceğiz. Zora gelince "Hadi çözün" laflarını duymaya başlıyorum, çözüm mözüm yok. Çözüm milletledir. Bu terör örgütü milletimizin arasından defolup gidene kadar konuşacak hiçbir şeyimiz yok.

"SABRIMIZ TAŞMAYA YAKIN"
Bunlara lojistik destek yapanlar, Meclis'te bir yandan siyaset yapıp bir yandan bunlara yardım edenlerin de sabrımızın taşmaya yakın olduğunu unutmasınlar. Siyaset yapacaklarsa terörle bağlarını kesmeleri gerekmektedir. Açık bir şekilde terör örgütüne karşı çıkmaları ve onları reddetmeleri gerekiyor. Aksi halde seçmenden aldıkları oyu, iradeyi terör örgütüne teslim etmiş olurlar. Bunun kabul edilecek bir yanı yoktur, buna ne millet ne devlet rıza gösterir.

DOKUNULMAZLIKTA GÖREV YARGININ
"Vatandaşımız bize soruyor 'HDP terör örgütüne açıkça destek veriyor. PKK terör örgütü değil' diyorlar. Peki bunlara niye bir şey yapmıyorsunuz? diyorsunuz. Burası hukuk milleti, bütün milletvekilleri için dokunulmazlıklar kalktı, görev yargınındır. Yargılamayı bağımsız ve tarafsız türk adaleti en iyi şekilde yapacaktır. Türkiye bir hukuk devleti, hukuk devletinde herkesin işi, gücü, görevleri tanımlanmıştır. Bizim hırsla kalkıp yargısız infaz yapmak gibi bir huyumuz yoktur. Yargı ne yapması gerektiğini biliyor. Kim ki ülkenin kanuna aykırı hareket etmişse, demokrasisini zayıflatacak, iradeyi yok sayacak bir faaliyet içerisine girmişse mutlaka bunun karşılığını görecektir. Nasıl FETO terör örgütü bunun karşılığını görüyorsa, bunlar da hesabını verecektir."

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×