Bilal'den 'Çanakkale'ye hurda nesil' benzetmesi
 15 Temmuz darbe girişimi gecesi yaşananlarını anlatıldığı ve 56 yazarın kaleme aldığı " Okçular Tepesi 15 Temmuz Kahramanlarının Hikayeleri" adlı kitabın tanıtımı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu ve Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan'ın katılımıyla düzenlenen basın toplantısıyla yapıldı.

Okmeydanı'ndaki Okçular Vakfı'nda düzenlenen toplantıya Bilal Erdoğan'ın yanı sıra Okçular Vakfı Başkanı ve AKP İstanbul Milletvekili Haydar Ali Yıldız, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Erdem Yayınları Genel Yayın Koordinatörü Melike Günyüz ile kitabın editörleri ile yazıları bulunan yazarlar katıldı.
Bilal Erdoğan: “Bir nesil Çanakkale’ye layık olamadı, yeni nesil 15 Temmuz şehitlerine layık yetişsin, hurda nesil olmasın”

"OKUDUKÇA 15 TEMMUZ GECESİNİ TEKRAR TEKRAR YAŞADIM"
Toplantıda konuşan Bilal Erdoğan, kitabın kendisine bir ay önce ulaştığını, hikayeleri okudukça 15 Temmuz gecesini tekrar tekrar yaşadığını ve o duyguları hissettiğini dile getirdi.

'HURDA NESİL' BENZETMESİ
"Allah bize elbette böyle geceler yaşatmasın" diyen Bilal Erdoğan, "Bir çok şehidimizin evinde, gazimizin yanında aynı ifadeleri hep kullandık; unutursak, unutturursak kanımız kurusun. Çünkü bir nesil Çanakkale ile yetişmesine rağmen maalesef Çanakkale'ye layık olamadı. Şimdi yeni bir nesil, inşallah 15 Temmuz ile yetişsin. 15 Temmuz'daki o duruşu ortaya koyan şehitlerimize gazilerimize layık bir nesil olarak yetişsin inşallah. İşte burada yine böyle bir ifade var; 'hurda nesil' olmasın, hurda nesile benzemesin. Bu dünyada kendilerine vaat edilen yalancı cennetlerin peşinde koşmasın gerçek cennete ulaşmak için bu dünyada fedakarlık etsin. Gerçekten inançlı bir kul olabilmek için bu dünyayı işgal etsin. Çünkü bu dünya kısa bir süreden ibaret olan bir durak" dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×