Binali  ‘Evet’ gerekçesini açıkladı: HDP ‘Hayır’ diyor onun için

 Başbakan Binali Yıldırım, Kadıköy Fikirtepe’de düzenlenen temel atma töreninde konuştu.

Yıldırım’ın gündeminde ‘başkanlığı’ da getiren anayasa değişikliği referandumu vardı.
“Rejim değiştiriyorlar” eleştirisi sunan CHP’ye yanıt veren Yıldırım’ın konuşmasından bazı bölümler şöyle:
Eserler kendini gösteriyor. İstanbul kendini gösteriyor. Şimdi bu Anayasa değişikliği nedir biliyor musunuz hemşerilerim?
Memlekette güzel bir iş, faydalı bir iş olsa CHP hemen hareket geçer.
Hatırlayın başörtü yasağını kaldıracağımız zaman ‘Bu bir rejim meselesidir’ dediler. ‘Başörtüsü bir rejim sorunudur’ diyen CHP’den Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine taşıyacak bu anayasa değişikliğine ne demesini beklersiniz Ona da rejim sorunu dedi. Ey CHP, ey Kemal Bey uyan artık. Türkiye rejimini seçti. 1923’te cumhuriyeti ilan ettik ve cumhuriyeti bugün daha da ileriye taşıyacak yeni anayasayı milletimizin huzuruna getiriyoruz. Her ne kadar siz (CHP) Meclis’te, aslanlar gibi kürsü işgal ederek, ayak ısırarak, burun kırarak bu anayasayı engellemeye çalıştıysanız da başaramadınız. Şimdi söz milletindir.
Neden ‘evet’ diyoruz? PKK ‘hayır’ diyor, onun için ‘evet’ diyoruz. FETÖ ‘hayır’ diyor, onun için ‘evet’ diyoruz. HDP ‘hayır’ diyor, onun için ‘evet’ diyoruz. ‘Hayır’cılara bakın ona göre kararınızı verin. Bölücülüğe ‘evet’ diyen, FETÖ’ye ‘evet’ diyenlere bu millet nisanda, referandumda dersini verecek. Bölücülerden de FETÖ’cülerden de vesayetçilerden de ‘evet’ mührünü vurarak hesabını soracaktır.
Burada 10 binden fazla konut yapılacak. Tüm Fikirtepe’de 35 bin konut yapılacak. Bizim işimiz hizmet gücümüz sizlersiniz. Bu eserin ülkemize milletimize hayırlar uğurlar getirmesini Cenab-ı Mevlam’dan diliyorum.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×