Binali Yıldırım yine karıştırdı: Bolu Beyi’nin torunları, bozar oyunları
Binali Yıldırım “Evet” kampanyası kapsamında gittiği Bolu’da halka hitap etti. Konuşması sırasında Bolu halkına “Bolu Beyi’nin torunları” diye seslenen Yıldırım, hatasını fark ederek “Köroğlu’nun torunları bozar her türlü oyunları” diye düzeltti. Binali Yıldırım daha önce Meclis grup toplantısında hitap ettiği AKP’lileri “hayır” demeye çağırmaktan son anda dönmüştü. Tarihte Bolu Beyi halka zulmeden, Köroğlu ise Bolu Beyi’ne karşı durarak ezilen halkın yanında yer almış bir halk kahramanı olarak biliniyor.

“Sizlere milletin adamı, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da selamını getirdim sevgili Bolulular, Bolu Beyi’nin torunları, Köroğlu’nun torunları bozar her türlü oyunları evelallah.”

“Allah’ın sopası yok”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel Twitter hesabından, partisinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir demecinde 16 Nisan’da referanduma sunulması planlanan anayasa değişikliği için “Cumhurbaşkanı ile başbakanın partileri farklı olursa…” açıklamasını hatırlatarak “Allah’ın sopası yok Binali Bey. Gaf gaf diyordun al sana gaf. Bolulular, Bolu Beyi’nin değil, Köroğlu’nun torunudur. Bolu Beyi’ne ‘Hayır’ dediler” ifadelerini kullandı.

Sendika.Org

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×