Bir “Hayır” Festivali: Yurdundan umudunu kesmeyenler 1 Nisan’da buluşuyor
 İzmir’de referanduma sayılı günler kala İzmirliler “hayır” festivaline hazırlanıyor. İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri’nin çağrısıyla 1 Nisan’da Gündoğdu Meydanı’nda İzmir’li müzik gruplarının sahne alacağı “Bir Hayır Festivali: Umudu Kesme Yurdundan” etkinliğinde bir araya gelinecek.

İzmir’de tüm engellemelere ve baskılara rağmen “Hayır” cephesinin çalışmaları aralıksız devam ediyor. İzmir Emek Demokrasi Güçleri öncülüğünde 1 Nisan günü “Umudu Kesme Yurdundan” sloganıyla Hayır Festivali gerçekleştirilecek. Gündoğdu Meydanı’nda yapılacak olan festivale, kentteki yerel sanatçılar ve müzik grupları katılacak. Ayrıca kurulacak stantlar ile neden “Hayır” denileceği de halka anlatılacak. 

‘ENGELEMELERE CEVAP VERECEĞİZ’
Festival programı hakkında bilgi veren Emek ve Demokrasi Güçleri adına TMMOB İl Sekreteri Melih Yalçın, yapılacak olan etkinliğin amacının “Hayır”ın sesini yükseltmek olduğunu söyledi. Müzikli ve şiirli bir festival gerçekleştireceklerini dile getiren Yalçın, “Hayır kampanyasını birçok şekilde engellemek için ellerinden geleni yapıyorlar zaten. Hayır kampanyasını yaygınlaştırmak için biz elimizden geleni yapacağız. Standartların dışında artık bir şeyler yapıyoruz. Bugün bizim festivalimize katılan çoğu sanatçılar gönüllü olarak gelip Hayır kampanyasında yer almak istediler. Bu bizim için çok önemli ve anlamlıdır. Biz de bu tür festivallerle yapacaklarımız etkinliklerle engellemelerin baskıların cevabını vereceğiz” dedi.

FESTİVALDE YER ALACAK GRUPLAR
Yapılacak festivale onlarca müzik grubu ve yerel sanatçının katılacağını sözlerine ekleyen Yalçın, Ahura, Cumartesi Müzik Grubu, Evrim Özkaynak, Fourfeit, Her Derde Deva, İMD Müzisyenleri, No Name, Praksis, TTN Metallica Tribute, Repertorie Dogs, Sokak Orkestrası, Sinestezi ve Orhan Alkaya gibi sanatçıların katılacağını 7’den 70’e herkesi festivali beklediklerini söyledi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×