Böke: AKP FETÖ'yü kendi eliyle yerleştirdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Türkiye’nin 15 Temmuz darbe girişiminden sonra yeni ve çok tehlikeli bir sürece taşındığını belirtti.
Böke şöyle konuştu: “Bu süreç adına olağanüstü hal denilerek kanun hükmünde kararnamelerle keyfiliğin bir hukuk haline getirildiği müthiş hukuksuz bir döneme dönüştürüldü. FETÖ’ye karşı devlette bir temizlik ihtiyacı olduğu konusunda hiçbir tereddüt yok. AKP iktidarı 14 yıllık iktidarı boyunca bütün kamu kurumlarına FETÖ’yü kendi elleriyle yerleştirdi. Şimdi hepimize düşen görev bu temizliği yapmaktır. Ancak bir cemaati temizlerken başka cemaatleri yerleştirmek bir cemaati temizlerken bilim üreten, ülkesi için düşünen, farklı fikirlerin zenginlik olduğunu gençlerine öğreten öğretim üyelerini, bilim insanlarını ve onların yetiştirdiği sevgili öğrencileri kimsenin hukuksuzca çiğnemeye hakkı yok. Üniversitelerde solcu bilinen, demokrat bilinen, insan hakları savunucusu bilinen, Atatürkçü bilinen, kısacası kendilerinden olmayan kim varsa atmayı kendisine FETÖ kılıfı altında görev edinmiş olan AKP iktidarını buradan bir kez daha uyarıyoruz.”

BU DA O SİYASETİN DEVAMI
Bir basın mensubunun, “Mağdurlara üçlü plandan bahsediliyor, FETÖ operasyonu mağdurlarına yönelik bir çalışmadan bahsediliyor, ne diyorsunuz?” sorusuna Böke, şu yanıtı verdi:

“14 yıllık AKP iktidarı hep sorun yaratan sonrada kendi yarattığı sorunu çözüyormuş gibi göstererek işi idare etmeye çalışan bir siyaset yerleştirdi Türkiye’ye. Bu da o siyasetin devamı.

KHK’larla hukuksuzca birçok mağduriyet yaratılıyor olduğuna bizim haykırışlarımıza kulak ardı ederek bu düzeni inşa eden AKP şimdi kendi yarattığı mağduriyetleri çözeceğini iddia ediyor. Bir siyasi partinin özellikle de iktidarın en temel görevi ülkede mağduriyet yaratılmamasını sağlamaktır. Bu göreve iktidarı çağıracağım ama çağrımın karşılığında bir şey almayacağımı bilerek çağıracağım.” 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×