Bomba iddia! AKP anayasa metninde değişiklik yaptı, MHP yakaladı
Eski AKP Milletvekili Feyzi İşbaşaran, MHP, TBMM'den geçen yasanın orijinal hali ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayına sunulmak  istenen yasanın farklı olduğunu görünce resti çekiyor” ifadelerini kullandı.
Meclis’te kabul edilen anayasa değişikliği paketi, 12 gündür Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a gönderilmek için bekliyor. Erdoğan, anayasa değişikliği paketinin kendine geldiği anda imzalayacağını söylemişti.
2009 yılında istifa ederek partisinden ayrılan AKP’nin 23.dönem milletvekillerinden Feyzi İşbaşaran’ın Twitter’da paylaştığı mesajlar şöyle:
TBMM'den geçen 'Erdoğan'ın Başkanlığı' paketi neden Erdoğan'ın imzasına gönderilmedi.? Bunu yazacağım.
CB Erdoğan'ın Başkanlığı yasa 'Paketi'ine destek veren partinin milletvekili ile konuştum. Kamuoyuna yansımayan büyük kavga var.[Feyzi İşbaşaran]
Feyzi İşbaşaran Erdoğan'ın 'Başkanlık yasa paketi' meclisten geçtikten sonra,geçen yasanın noktaları, virgülleri ile oynanmış. MHP Bunu yakalıyor.MHP, TBMM'den geçen yasanın orjinal hali ile CB Erdoğan'ın onayına sunulmsk istenen yasanın farklı olduğunu görünce resti çekiyor.
Bahçeli, 'Referandum propagandasında MHP Olmayacak' diye açıklama yapınca TBMM'den geçen yasa CB Erdoğan'a gönderilemiyor.
Bu gelişmeler üzerine, TBMM Bir açıklama yaptı. "Gecikmenin nedeni imla hataları" diye.
İmla hatası falan değil, dolandırıcılık!
Bahçeli, "Edoğan'ın Başkanlık yasası" görüşmelerinde görevlendirdiği milletvekilini azarlayıp kovuyor. Ortada bir aldatmaca var.
Aldatmaca; Erdoğan'ın Seçilmiş Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı olması. Bunu bir cümle- İmla oyunu ile hal etmişler.
MHP, TBMM'den geçen 'Erdoğan'ın Başkanlık yasası'nın yeniden TBMM'den görüşülüp düzeltilmesini istiyor.
MHP, haklı olarak. Cumhurbaşkanı'nın tarafsızlık yemini ortada dururken,Erdoğan'ın AKP Genel Başkanlığı ve Başkomutanlığı nasıl olacak?
AKP Ve Saray MHP'ye;CB Erdoğan AKP'nin başına geçemeyecekse, bu yasayı neden çıkardık o zaman. MHP:Baştaki tavrımız buydu,hile yapmayın
TBMM, çıkan Anayasa değişikliğini hemen CB Erdoğan'a gönderseydi,en geç 15 Gün sonra onaylama zorunluluğu vardı.Böylece pazarlık sürüyor
Sayın Bahçeli, şöyle veya böyle bir tavır ortaya koymuştur. Ama, bir partinin ve TBMM'nin dolandırılması affedilecek bir durum değil!
Her şerde bir #HAYIR Vardır. Bu Anayasa değişikliğini (ERDOĞAN'IN BAŞKANLIĞI) iptal edin ve ülkeyi iç çatışmaya sokmaktan vazgeçin!
      
 1. Düşünsenize; Seçime gidiyorsunuz, rakibinizin Genel Başkanı Ordunun Başkomutanı! MHP, CHP,HDP Vs. Ne yapabilir? Bu bir askeri rejim zaten!

 2. MHP, tabanına (Bahçeli, taban yok dava var diyor) AKP Genel Başkanı'nın 'BAŞKOMUTAN' olmasını anlatamıyor. Anlatamaz da!

 3. TBMM'nin gecikmemin nedenini; 'İmla hatalarını düzeltiyoruz' demesi inandırıcı değil. TBMM Kanun-Kararlar müdürlüğü çok titiz çalışır.

 4. 16) Yalnız MHP Değil, bu referandum ülkeyi silahlı çatışmaya sürüklüyor. Kesinlikle kan dökülecek! Bu bir akıl tutulması! VAZGEÇİN!

 5. 15) Bu durum, Bahçeli için bir şanstır! Bu referandum, MHP'nin kendi içinde silahlı çatışmaya sebep olacak. Kan dökülecek! VAZGEÇİLMELİ!

 6. 14) Her şerde bir Vardır. Bu Anayasa değişikliğini (ERDOĞAN'NIN BAŞKANILIĞI) iptal edin ve ülkeyi iç çatışmaya sokmaktan vazgeçin!

 7. 13) Sayın Bahçeli, şöyle veya böyle bir tavır ortaya koymuştur. Ama, bir partinin ve TBMM'nin dolandırılması affedilecek bir durum değil!

 8. 12) TBMM, çıkan Anayasa değişikliğini hemen CB Erdoğan'a gönderseydi,en geç 15 Gün sonra onaylama zorunluluğu vardı.Böylece pazarlık sürüyor

 9. 11) AKP Ve Saray MHP'ye;CB Erdoğan AKP'nin başına geçemeyecekse, bu yasayı neden çıkardık o zaman. MHP:Baştaki tavrımız buydu,hile yapmayın

 10. 10) MHP, haklı olarak. Cumhurbaşkanı'nın tarafsızlık yemini ortada dururken,Erdoğan'ın AKP Genel Başkanlığı ve Başkomutanlığı nasıl olacak?

 11. 9) MHP, TBMM'den geçen 'Erdoğan'ın Başkanlık yasası'nın yeniden TBMM'den görüşülüp düzeltilmesini istiyor.

 12. 8) Aldatmaca; Erdoğan'ın Seçilmiş Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı olması. Bunu bir cümle- İmla oyunu ile hal etmişler.

 13. 7) Bahçeli, "Edoğan'ın Başkanlık yasası" görüşmelerinde görevlendirdiği milletvekilini azarlayıp kovuyor. Ortada bir aldatmaca var.

 14. 6) Bu gelişmeler üzerine, TBMM Bir açıklama yaptı. "Gecikmenin nedeni imla hataları" diye. İmla hatası falan değil, dolandırıcılık!

 15. 5) Bahçeli, 'Referandum propagandasında MHP Olmayacak' diye açıklama yapınca TBMM'den geçen yasa CB Erdoğan'a gönderilemiyor.

 16. 4) MHP, TBMM'den geçen yasanın orjinal hali ile CB Erdoğan'ın onayına sunulmsk istenen yasanın farklı olduğunu görünce resti çekiyor.

 17. 3) Erdoğan'ın 'Başkanlık yasa paketi' meclisten geçtikten sonra,geçen yasanın noktaları, virgülleri ile oynanmış. MHP Bunu yakalıyor.

 18. 2) CB Erdoğan'ın Başkanlığı yasa 'Paketi'ine destek veren partinin milletvekili ile konuştum. Kamuoyuna yansımayan büyük kavga var.

 19. 1) TBMM'den geçen 'Erdoğan'ın Başkanlığı' paketi neden Erdoğan'ın imzasına gönderilmedi.? Bunu yazacağım.

                    
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×