Bu fotoğrafı unutmayın!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  Konya Dedeman Otel’de, Merkez Disiplin Kurulu, Merkez Yönetim Kurulu ve milletvekilleriyle gerçekleştirdiği toplantının son gününde konuştu ve şunları söyledi: Rusya pardonla geçiştiriyor: Rusya askerlerimizi şehit ediyor, sonra da ‘pardon’la geçiştiriyor. Bu yanlıştır, ayıptır, uluslararası hukukun temel ilke ve kurallarını hiçe saymaktır. Şehit olan evlatlarımızın hesabı birkaç özürle telafi ve örtbas edilemez. Şehitlerimizin hesabı mutlaka sorulmalıdır. Suçlular ortaya çıkarılmalı, hak ettiği cezayı bulmalıdır.

"ŞİMDİ EL BAB'A GİDEBİLİRİZ"
Toplantıların ardından başta Devlet Bahçeli olmak üzere partinin bazı yöneticilerine hediyeler sunuldu. MHP yönetimine sunulan hediyeler arasında uzun namlulu tüfeklerin de bulunması dikkat çekti. Bahçeli kendisine hediye edilen tüfeği alıp poz verirken, “Şimdi El Bab’a gidebiliriz” dedi. Beyşehir’de bulunan silah sanayicileri de kampın ev sahibi konumundaki MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı’ya pompalı tüfek hediye etti. Kalaycı’nın, üzerinde partisinin referandum kampanyası için ana slogan olarak belirlediği “Bu ülke için yeminimiz var, vazgeçilmez” ifadelerinin yazılı olduğu pankart önünde tüfekle poz vermesi dikkat çekti.

El Bab'dan her gün şehitler gelirken Bahçeli'nin "EL Bab pozu vermesi" eleştirilere neden olurken, ülkeyi kaosa sürükleyen Erdoğan'a yol açan Bahçeli'nin tüfekli pozu da önemli bir "sembol" olarak hafızalara kazındı. 
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×