Bu haberi iyi oku, şurda burda katliam var diye yırtınma emi? O çocuklardan açıklama ''Bi sonraki durağımız Yemen...''

 Hüsnü Mahalli’nin evinde arama yapıldığı sıralarda sosyal medyadan Suriye ve Halep konusunda yaptığım paylaşımlara pek çok mention ve küfür geldi; anamızdan tutun da kanımıza kadar. Edilen küfürlerin kalitesinden ve tartışma ‘ahlak’sızlığından bile karşı tarafın nasıl bir halde olduğunu anlayabiliyoruz. Bu mentionlardan bir tanesini dikkatimi çekti. Yazının başlığındaki fotoğrafı paylaşarak şöyle diyordu: “ İsmail bak abicim herşeyi geçtim bu sabilerin ne suçu var biz niye böyle duyarsız olduk” (Yazım hatalarıyla olduğu gibi aktardım.)

Aslında bütün operasyon bu algı üzerine yürütülüyor. Türkiye’deki siyasal iktidardan farklı düşünüyorsan hemen ‘Çocuk katili Esad’ı mı destekliyorsun?’ şeklinde bilinen hamle geliyor.
Aynı saatlerde bir grup sağcı genç, Taksim’de Rusya Konsolosluğu önüne toplanarak Halep’te olanlardan ötürü Rusya’yı protesto ettiler.
Türk sağı gene aynı yöntemi izleyerek, ırk ve din argümanı üzerinden geniş kitleleri manipüle etmektedir.
Suriye konusunda mesele gayet açıktır. 4 yıldır Neo Osmanlıcı hayalperestlerin desteğiyle Suriye’yi birbirine katan, iç savaş çıkartan, binlerce insanın ölümünden sorumlu olan Ö.S.O. ve Nusra gibi terörist yapılanmalar, Suriye devleti tarafından temizlenmektedir. Şam Emevi Camii’nde cuma namazı kılacağız diyerek yola çıkan bizim siyasal İslamcıları en fazla kudurtan ve öfkelendiren de işte budur. ‘Düştü düşecek’ dedikleri Kobane ve ‘gitti gidecek’ dedikleri Esad da yerlerinde duruyorlar. Meseleye asgari empati ile bakarsanız hiçbir bulanıklığın olmadığını görebiliyorsunuz. Bir önceki yazımda konuya bir paragrafla değinip şöyle demiştim: “Işid’li sapıklar Ezidi bebekleri, Kürt kadınları öldürürken susan siyasal İslamcılar, mesele Halep olunca, Müslüman kardeşler olunca gözyaşı döküyorlar. Meşru bir devletin; kendi toprak parçasında ortaya çıkan, ÖSO denilen sapık ve ruh hastası cihatçıları bombalaması yadırganıyor ancak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kendi sınırları içerisinde olan bazı ilçeleri ‘terör’ gerekçesiyle haritadan silercesine yerle bir etmesi tartışılmıyor.
Rusya ile yeniden dost(!) olup övgüler düzerlerken, Halep’te ve bölgede Rusya’nın bombalamaları karşısında beyinleri ‘error’ veriyor.
Bu kafa karışıklıkları ile bir ülke nereye gidebilir? “
Gelinen süreçte; 4 yıldır memleketi kan gölüne çeviren sapık ve ruh hastası cihatçı gruplar da, bu terörist yapılanmaları bastırmak için Rusya ile birlikte operasyonlar yürüten meşru Suriye yönetimi de pek çok masum sivilin ve çocuğun ölümüne sebep olmuşlardır. Meseleye bu açıdan bakmak sağlıklıdır. Ancak Türk sağı, kendi kör siyasi ideolojileri üzerinden bir manipülasyon dalgası halinde Esad düşmanlığını yayarak geniş kitleleri vicdan sömürüsü ile kandırmaktadır.
Bu kandırma nasıl mı oluyor? Bugünlerde Halep konusunda siyasal İslamcıların ‘Esad güçleri çocukları öldürüyor’ tezine dayanak sağlaması için sosyal medyada en çok kullanılan manşetteki fotoğrafın yaptığı küçük yolculuğa biraz göz atmak, bu manipülasyon dalgasını anlamak için yeterli olacaktır.
Bu fotoğraf ilk olarak 28 Haziran 2015 tarihinde Kobane’de yaşanılan dramı göstermek için kullanılmış. (RESİM 1)

Bu haberi iyi oku, şurda burda katliam var diye yırtınma emi? Bir fotoğrafın başına gelenler! RES C4 B0M 1

Aynı fotoğraf bu sefer de 25 Kasım 2015 tarihinde Türkmen Dağı’nda yaşanılanlara dikkat çekmek için kullanılmış. (RESİM 2)

Bu haberi iyi oku, şurda burda katliam var diye yırtınma emi? Bir fotoğrafın başına gelenler! RES C4 B0M 2

Fotoğrafımızın yeni durağı Cizre. Tarih 21 Aralık 2015. (RESİM 3)

Bu haberi iyi oku, şurda burda katliam var diye yırtınma emi? Bir fotoğrafın başına gelenler! RES C4 B0M 3Yolculuk devam ediyor. Yeni durağımız bir aktrol vatandaşımızın hesabı. Tarih 30 Nisan 2016. Fotoğraf bu sefer de Halep’te yaşanılanlara dikkat çekmek için kullanılmış. (RESİM 4)

Bu haberi iyi oku, şurda burda katliam var diye yırtınma emi? Bir fotoğrafın başına gelenler! RES C4 B0M 4

Şimdi de hashtag’inden Mhp’li olduğu anlaşılan bir yurttaşımız, bu fotoğrafı yine Halep’te yaşanılanlara dikkat çekmek için paylaşmış. Tarih 26 Temmuz 2016. (RESİM 5)

Bu haberi iyi oku, şurda burda katliam var diye yırtınma emi? Bir fotoğrafın başına gelenler! RES C4 B0M 5

Fotoğraf 13 Aralık 2016 tarihinde ani bir manevrayla bir kez daha Bayır Bucak Türkmenlerine yapılanlara dikkat çekmek için kullanılıyor. (RESİM 6)

Bu haberi iyi oku, şurda burda katliam var diye yırtınma emi? Bir fotoğrafın başına gelenler! RES C4 B0M 6

Ve son olarak da yine bugünlerde Halep konusunda yürütülen algı operasyonu kapsamında fotoğraf yeniden dolaşımda. 13 Aralık 2016. (RESİM 7)

Bu haberi iyi oku, şurda burda katliam var diye yırtınma emi? Bir fotoğrafın başına gelenler! RES C4 B0M 7

Bu fotoğraf gibi onlarca video ve görsel var. Hepsinin de yolculuğu buna benzer bir şekilde gelişiyor.
Bu yazıyı yazmamdaki amaç, Suriye’de ve bölgede her şeyin güllük gülistanlık olduğunu iddia etmek değildir. Yukarıda da belirttiğim gibi; Suudi Arabistan’dan, Çeçenistan’dan vs. gelen paralı emperyal kuklaların Ö.S.O ve Nusra gibi yapılanmalar kurarak Suriye yönetimine karşı başlattıkları savaş 4 yıldır ülkedeki herkesi perişan etmiştir. Şam yönetimi ve cihatçı teröristlerin hakimiyet mücadelesinde binlerce sivil ve çocuk katledilmiştir. Buna tabii ki isyan edeceğiz, ağlayacağız. Fakat kimsenin bu durumu kendi siyasi ikballeri için manipüle ederek kamuoyunu kandırmaya hakkı yoktur. Siyasal İslamcılar bu halka yalan söylemektedirler. Halep’in Esad güçlerinin kontrolüne girmesinden sonra şehirde yaşanan kutlamalar ve halkla yapılan röportajlar bir tıklama kadar uzağınızda, izleyip kararı siz verin. Halep’ten İdlib’e açılacak koridor neticesinde, Halep’te sıkışmış bulunan cihatçıların ülkemiz sınırlarının dibine çekilmesi söz konusu olacaktır. Suriye ordusu buna ne kadar müsaade edecek göreceğiz.
Hiç kimsenin ve hiçbir siyasal ideolojinin, sizin duygularınız ve vicdanınız üzerinden politika yürütmesine izin vermeyiniz. Öldürülenler sadece Müslüman siviller olunca değil; dinine, mezhebine, ırkına bakmaksızın nerede sivil ve çocuk öldürülüyorsa ses çıkartın. İnsanlığımız en önemli mevzimizdir çünkü…
İsmail Sürücüoğlu
Kaynak : redaktif.net

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×