Cemaat değil sanki “izdivaç programı”

Sözcü’de yer alan haberde; FETÖ’yle ilgili ifade veren ‘gizli tanık’ kendisini eşiyle tanıştıran kişiyi fotoğraftan teşhis etti.
Gizli tanık olan kadın örgütün “evlilik abisini” de açığa çıkardı.
Gizli tanık, eşi ile yargının “evlilik imamı” olarak bilinen “Şahin” kod adlı kişinin evinde tanıştırıldıklarını anlattı.
Kendisine gösterilen fotoğraflardan da “evlilik abisini” teşhis etti.
Bu kişinin 2014 yılına kadar Yargıtay’da Tetkik Hakimi olan M.F. olduğu ortaya çıktı.

Gizli tanık olarak ifadesi alınan kadın hakim şunları söyledi:
“Ev ablası iş bile sağlıyordu. Her ablanın üzerinde de başka bir cemaat ablası vardı. Okul bitmeye yakın, ev ablasının üstü durumundaki abla geldi. ‘Sizi hakimlik sınavına hazırlayalım, Ankara’da çalışma evlerimiz var. Evin kirasını ödeyeceğiz. Sen sadece masrafları verirsin’ dedi. Kabul edip Ankara’ya geldim. Cemaat evine götürüldüm. Evde günde en az 10 saat ders çalışmak zorunluydu. Yazılı ve sözlü sınavı kazandım.

İşe ilk başladığımızda maaşımızın tamamını gelip elden aldılar. Sonrasında da maaşlarımızdan bekarlar için ayda yüzde 15, evliler için yüzde 10 kesinti yapıldı. Bu parayla öğrencilere burs vereceklerini söylediler. Ailemin durumunun iyi olmadığını ve bundan sonra para vermeyeceğimi söyledim.

Akademiyi kendi başarımla bitirdim. Eşimle beni cemaatten biri tanıştırdı. Bağlı olduğum abla evlenecek bir aday olduğunu söyledi ve Sincan Adliyesi civarında bir eve gittim. Evdeki kişi ‘Şahin kod adlıydı. 40 yaşlarında, kilolu, orta boylu, seyrek saçlı bıyıksızdı. Bu kişiye evlendirme abisi diyorlardı. Orada şimdiki eşimle buluştuk. Kura çektiğim yerde eşimle evlendim. 2014 HSYK seçimleri öncesinde de cemaatten koptuk.”

Gizli tanık kendisine gösterilen fotoğraflardan, cemaatçi olduğunu bildiği 29 yargı mensubunu teşhis etti. Bu kişiler arasında 2014 yılına kadar Yargıtay Tetkik Hakimi olarak görev yapan M. F’yi teşhis eden gizli tanık, “Bu kişi ifademde Şahin kod adlı evlilik abisi olarak bahsettiğim kişidir. Yargıtay’da tetkik hakimi olduğunu da duymuştum” dedi

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×