‘Cemaat’ten kaç para aldınız?
Fethullah Gülen’in bir dönem sağ kolu olan ve bundan yıllar önce çıkıp örgüt hakkında ifşaatlara başlayan Nurettin Veren, Abant Platformu toplantısına katılan bütün isimlere zarf içinde para verildiğini açıkladı.
“Aksini iddia eden varsa, çıksın yeminleşelim” diyen Nurettin Veren’in bu açıklaması sonrası gözler Abant’a katılan sözde ‘solcu’ isimlere döndü.
Haliyle biz de merak ediyoruz.
Evet, açıklayın bilelim.
Kaç para aldınız?

Fethullah Gülen’in onursal başkanı olduğu Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı tarafından düzenlenen son Abant Platformu toplantısının bu yılki açılışını CHP Parti Meclisi Üyesi seçiminde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesinde yer alan ancak delegenin çizdiği İştar Gözaydın yaptı. 
Toplantının kurumsal çağrıcıları arasında Nuray Mert yer alırken Cumhuriyet yazarları Aydın Engin ve Ahmet İnsel de toplantının konuşmacıları arasındaydı.
HDP milletvekilleri Huda Kaya, İmam Taşçıer, Adem Geveri ve Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi’nden Ufuk Uras da toplantıda hazır bulundu. 
Toplantıda CHP’den bu dönem milletvekili olamayan Binnaz Toprak da vardı. 
Toplantının dikkat çeken bir diğer ismiyse DEP Eski Başkanı Yaşar Kaya’ydı.
abant1
Toplantıya, Kültür ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay, YetmezAmaEvet’in sembol isimlerinden Baskın Oran, Murat Belge, Aydın Engin, Birikim Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ömer Laçiner, Adem Geveri, HDP Milletvekilleri Hüda Kaya ve İmam Taşçıer, Dışişleri eski Bakanı Yaşar Yakış, Alevi pazarlamacısı Reha Çamuroğlu, Cengiz Aktar, İştar Gözaydın, Nuray Mert, Şahin Alpay, Ersin Kalaycıoğlu, Mehmet Altan, Eser Karakaş, Emine Eroğlu, Ergun Özbudun, Ümit Kardaş, Niyazi Öktem, Cafer Solgun, Ferhat Kentel, Levent Köker gibi isimler de katıldı.
Daha önceki Abant Platformu toplantılarına Oral Çalışlar’ın da katıldığını söyleyelim, içimizde kalmasın…
İşte Nurettin Veren’in konuşması: 


redaktif.com

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×