CHP Ankara'dan İstanbul'a yürüyecek
Şimdi CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasına ne diyor? Cumhuriyet Halk Partisi’nin 15 Temmuz Darbe Komisyonu’nun raporuna itirazları neler? CHP Lideri KHK’lar ve FETÖ operasyonları için hangi adımı atacak? Rabia işareti tartışması neden başladı? Katar krizi ve terörle mücadele için önerileri neler? CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu referandum sonrası gündemdeki başlıkları ayrıntılarıyla anlatıyor.

İşte CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı açıklamasından satır başları şöyle;

– Kılıçdaroğlu, yarın (15 Haziran) Ankara’dan İstanbul’a yapılacak yürüyüşle ilgili “Ben de yürüyeceğim” dedi.

– Adalet çökmüş, adalet çökmüşse devlet de çökmüştür

– Neden korkuyor biliyor musunuz? Er geç yargılanacaktır. Yaptığı uluslararası bir suçtur. Müslüman Müslüman'ı kırsın diye silah gönderiyorsunuz.

– Enis Beyle görüştüm morali iyi. Moralini iyi tut, senin hiçbir suçun yok dedim.

– Bu kararı veren Hakim Saray’dan emir alıyor.

– O TIR’dakiler insani yardım malzemesi ise neden korkuyorlar? İnsani yardım malzemesi devlet sırrı olmaz ki.

– Siz Türkiye’yi bir muz cumhuriyetine döndüremezsiniz.

– Allah aşkına Hükümet mi var? Kim Başbakan? Kim Dışişleri, Maliye, Tarım, Sanayi, Kültür Bakanı? Nerede hükümet? Bir kişi var, niye birbirimizi kandırıyoruz?

– Hangi bakan hangi yetkisini kullanabilir bir kişiden izin almadan? Hangi bakan bir kişiye “Bu yanlıştır” diyebilir. Dayak yiyen bakanları duymadık mı?

– Artık sabredecek bir şey kalmadı. Türkiye, demokrasi elden gidiyor. Devletin çivisi çıkmış.

– Yapacağımız şey, toplumu bilgilendirmek. Haksızlığın üzerine gitmek. Onu direnerek yapacağız. İlla cam çerçeve kırmak, eline silah almak değil.

– Bütün CHP örgütlerine söylüyorum, provakasyonlara girmeyin. Güvenlik güçleri ile çatışmaya girmeyin.

– Ama biz haklılığımızı bütün dünyaya duyurmak zorundayız. Türkiye'de adaletin kalmadığını bütün dünyaya duyurmak zorundayız.

– Bunun yolu gerekirse yürümek. Yarın yürüyeceğim. Elimde tek afiş olacak, üzerinde “Adalet” yazacak.

– Ben bu ülkede adalet sağlanıncaya kadar yürüyeceğim. Artık bıçak kemiğe dayandı. Böyle bir adalet mi olur? Buna ilk tepkiyi yargının vermesi lazım.

– Hangi yargıç ne kadar ağır ceza verirse sarayın gözüne o kadar gireceğini düşünüyor.

– Yargı bu kadar hırpalanmaz yerlerde sürtülünmez

– Adaleti sağlanıncaya kadar yürüceğim

– Hukuk kuralları herkesi bağlar

Artık sabredecek bir şey kalmadı. Türkiye elden gidiyor. Devletin çivisi çıkmış. Yapacağımız şey toplumu uyandırmaktır, bilgilendirmektir. Bunu nasıl yapacaksınız? Direnerek yapacaksınız. Haklılığımızı bütün dünyaya duyurmak zorundayız. Türkiye'de adaletin kalmadığını bütün dünyaya duyurmak zorundayız. Bunun yolu sakin olmakta, gerekirse yürümekte. Ben yürüyeceğim.  Ben yürüyeceğim. Arkamdan 1 kişi gelir, 5 kişi gelir, 10 bin kişi gelir, o ayrı bir şey. Ama ben bunu yapmak zorundayım. Hani derler ya, bıçak kemiğe dayandı. Bıçak kemiğe dayandı.

Kimse gelmese de tek başıma yürüyeceğim. Ben bunu yapmazsam koltukta durmam gereksizdir. Adaleti ve demokrasiyi savunan bir insan olarak, her türlü çabayı göstereceğim. Elime silah almayacağım. Gerçekleri söylemeye devam edeceğiz. Yapmak zorundayız. Yapmadığımız takdirde ülkemizi felaketler bekliyor.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×