CHP'li Erdoğdu'dan AKP'li Petek'e: Ahmakça ve ahlaksızca bir iftira!
 Erdoğdu "Bu belge internet satış sitelerinde koleksiyoncular tarafından asılan boş makbuzların temin edilerek sonradan üzerine doldurulması sonucu elde edilmiştir.  Bu kadar ahmakça ve vicdansızca ahlaksızca bu iftiranın atılmasını kınıyoruz. Bu iftirayı yargıya taşıyacağız" dedi.

15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat Petek'in komisyon raporunu açıklarken gösterdiği, Gülen'in 1967 yılında CHP’ye bağış yaptığı tahsilat makbuzu olduğu iddia edilen belgenin sahte olduğunu söyledi.

Erdoğdu, TBMM’de Petek’in açıklamaları üzerine bir basın toplantısı düzenledi.
CHP GENEL BASKAN YARDIMCISI AYKUT ERDOGDU FETULLAH GULEN'IN CHP'YE BAGIS YAPTIGI IDDIA EDILEN BELGENIN SAHTE OLDUGUNU SAVUNDU. FOTOGRAF: NURSIMA KESKIN / DHA
Darbe komisyonunun CHP’li üyesi Erdoğdu, belgeye ilişkin şunları söyledi:
"Bu belge internet satış sitelerinde koleksiyoncular tarafından asılan boş makbuzların temin edilerek sonradan üzerine doldurulması sonucu elde edilmiştir.  Bu makbuzlar seri halde İnternet sitelerinde satılmaktadır. Bir çocuk zekasıyla bu makbuz satın alınmış üzerine Gülen'in bağış yapmış gibi gösterilerek sahtekarlıkla bağış yaptığı gösterilmiştir. 5 bin lira o tarihte 560 dolar bir vaiz maaşı ortada. Bu kadar ahmakça ve vicdansızca ahlaksızca bu iftiranın atılmasını kınıyoruz bu iftirayı yargıya taşıyacağız. Kontrollü darbenin, kontrollü raporu iftira ile yürümektedir. Bir iftirayla ikiz kardeşlerini CHP’ye yamamaya çalışıyorlar. Darbe dediğiniz bu bunu yapanlar hukuk önünde de verecekler hesabını, millete de Allah’a da verecekler. Reşat Petek bu sahtekarlığın kullanıcısıdır. Sitelerde bu makbuzlar satılmaktadır. Kime satıldığı bellidir. Yargı cesaretle üzerine giderse kimin aldığı görülecektir.  Bu açıklamayı raporun içinde görmedik. Madem böyle ciddi iddian, önemli belgelerin  var niye raporun metnine yazamadın Reşat Petek. Bu komisyon  raporu diye yutturulmaya çalışılan AKP iftirası
darbenin siyasi ayağını saklamaya yöneliktir. Bu darbe araştırma komisyonu raporunda bir tek siyasi ayak yoktur. Bu siyasi ayağı gizleme çabasıdır."      
              
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×