CHP'li vekillerden anlamlı tablo : GERÇEKLER HAPSEDİLEMEZ!
CHP Medya Komisyonu Üyesi gazeteci milletvekilleri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir basın toplantısı düzenledi. Atilla Sertel, Mustafa Balbay, Barış Yarkadaş, Eren Erdem, Utku Çakırözer ve Yakup Akkaya'nın katıldığı toplantıda, medya çalışanlarının yaşadığı sorunlara dikkat çekildi.

CHP Milletvekilleri, basın toplantısına üzerinde "Gerçekler Hapsedilemez" yazılı kelepçelenmiş bir kalemin bulunduğu tabloyla katıldı.
Toplantıda konuşan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, AKP iktidarı Türkiye’deki medya ortamını öyle bir hale getirdi ki 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nden bahsedebilmek artık absürd bir durum haline geldi. O yüzden bugünü 10 Ocak’ı çalışamayan ve tutuklanan gazeteciler günü olarak kutlamayı daha doğru buluyoruz” dedi.
Bu Bir Dünya Rekoru
İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, “Hapiste 150 civarında gazeteci var. Bu bir dünya rekoru. Şu anda Türkiye’de çalışan gazeteci sayısının çalışmayan gazeteci sayısından daha az olduğu bir Türkiye’deyiz” dedi.
Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer de, “Basın emekçilerinin cezaevinde olması sadece haber alma hakkımızı elimizden almıyor aynı zamanda ülkemizin demokrasi karnesini ki oldukça kötü durumda daha da kötüleştiriyor” diye konuştu.
Dokunulmazlık İstedi
İstanbul Milletvekili Eren Erdem de, “Gazetecilere Türkiye koşullarında mesleklerini icra edebilmeleri için Türkiye’nin normalleşmesi sürecine kadar dokunulmazlık verilmesi gerekir. Bu dokunulmazlık yargılamaların tutuksuz gerçekleşmesini kapsamalı” dedi.
Kendi Diktatörlük Anayasalarını Getirmek İstiyor
İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya da anayasa değişiklik teklifine işaret ederek, “Burada yapılan ilk önce basın üzerinde hakimiyet kurarak basın mensupları hapislere atarak ve beğenmedikleri gazetelere kayyum atayarak ya da onları kapatarak kendi diktatörlük anayasalarını getirmek istiyor” dedi.
İzmir Milletvekili Atilla Sertel de, “Gazetecinin düşüncesi ve yazdıkları hiç kimse tarafından sansür edilemez” dedi.
Sertel daha sonra Türkiye Gazeteciler Sendikasının bildirisini okudu.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×