CHP'li Yılmaz: Özel Harekat Polisi baskında IŞİD'lilerin arkasında namaz kıldı
CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, dört yıl önce IŞİD'in Musul Başkonsolosluğu'na yaptığı baskına ilişkin dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Konsoloslukta görevli bir özel harekatçı polisin IŞİD ile işbirliğine yönelik şüphelerini dile getiren Yılmaz, Türkiye'ye teslim edilişini de MİT'in gerçekleştirmediğini söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz dün akşam Halk TV'de Fatih Ertürk'ün programında IŞİD'liler tarafından kaçırılmasına ilişkin çarpıcı bilgiler paylaştı. Yılmaz, 2014 yılında Musul Başkonsolosluğu'na yapılan baskın sırasında konsoloslukta görevli olan özel harekat polisi Abdülsettar Yaşar'ın IŞİD ile işbirliği içerisinde olduğunu, bunu yetkililere de söylediğini ancak bu ismin korunduğunu anlattı. 

"Eğer AKP'den siyasete girmiş olsaydım heykelimi dikmiştiniz, bu kadar alçalmayın" diyen Yılmaz, IŞİD'in elinde geçirdikleri 101 günlük esaret sırasında yanında yer alan bazı konsolosluk çalışanlarının IŞİD'in arkasında namaza durduğunu söyledi. Yılmaz, "Ben artık bu işin arkasında başka birşey arıyorum, bu iş başka bir yere gidiyor" diye konuştu. Yılmaz konsolosluk çalışanlarıyla beraber Türkiye'ye teslim edilişini de MİT'in gerçekleştirmediğini açıkladı ve "AKP'liler açıklasın, bizi kim getirdi? Onlar konuşursa ben de konuşacağım" dedi.

"IŞİD'İN BELGELERİNİ BANA İMZALATMAK İSTEDİ"
Yılmaz, şunları söyledi:
"O kişi Arapça bilen, Musul Başkonsolosluğu basılmadan hemen önce gelen bir isim. Benim şüphelerim olduğu bir tip, düşünce olarak IŞİD'e yakın olan bir tip. Bakın Musul baskınında bir anda "Arapça biliyorum" diyerek ortaya çıkıyor. IŞİD'in belgelerini bana imzalatmak istiyor ben reddediyorum. Döndükten sonra bunların IŞİD ile ideolojik yakınlığı olduğunu söyledim. Bunlarla ilgili bir işlem yapın dedim. Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış, ne görevden alması bunları terfi ettirdiler.

"YA BENİ ÖLDÜRECEKSİNİZ YA DA BEN SİZİN YAKANIZA YAPIŞACAĞIM"
"İçişleri Bakanlığı'ndan talimat verdiler, benim çatışın dememe rağmen 'hayır kesinlikle çatışmayın talimatı' geldi. Alayına başkaldırıyorum. Madem siz devletin itibarını düşünmüyorsunuz, ben hiç düşünmüyorum. Ya beni öldüreceksiniz ya da ben sizin yakanıza yapışacağım"

"IŞİDÇİLERİN ARKASINDA NAMAZA DURDU"
"Beni korumakla yükümlü Özel Harekatçı IŞİD'çilerin arkasında namaza durdu. O adamla ilgili şüphelerim var. IŞİD'le bu kadar içli dışlı, nedir bu samimiyet? Bu utanmaz herifler şimdi iftira atıyor. Bunu konuşturan kimse bununla işbirliği yapıyor. Bunların hemen yargılanması lazım"

"NEDEN KORKTUĞUNUZU BİLİYORUM"
"Bu kadar küçülmeyin, AKP'den milletvekili olsaydım. Şimdi benim anıtlarımı dikmiştiniz. Sizin neyden korktuğunuzu biliyorum. Ama bunlar işe yaramaz.

"BİZİ TÜRKİYE'YE KİM GETİRDİ AKP AÇIKLASIN"
"O siyasilerden bir çıksın bakalım! Bir söylesinler bakalım, bizi kim getirdi? Hadi çıksın birisi konuşsun bakalım. Bizi Türkiye'ye kim getirdi. Bir tanesi çıksın benim karşıma bütün kamuoyu önünde açıklayacağım. Meydan okuyorum benimle yüz yüze bir çıksın açıklasın. Nasıl olmuş, ne olmuş, FETÖ'cüler nerede duruyormuş? Bir bir açıklayacağım..."

NE OLMUŞTU?
Öztürk Yılmaz'ın TSK ile birlikte Afrin harekatına giren Özgür Suriye Ordusu hakkındaki eleştirilerinin ardından başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere AKP'lilerin ve yandaş medyanın hedefi haline gelmişti. Erdoğan, "Ulan ahlaksız sen sıcak yatağında yatarken ÖSO Mehmedimle teröristleri yok ediyor" derken bakanlar ve yandaş medyada 2014 yılında IŞİD tarafından esir alınan Öztürk Yılmaz'a yönelik karalama kampanyası başlatılmıştı. 
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×