CHP'liler patlama noktasına karanfil bıraktı 'Terörle birlikte yaşamayacağız'
CHP İstanbul İl Örgütü, İl Başkanı Cemal Canpolat öncülüğünde CHP Beşiktaş İlçe Başkanlığı'nın önünden Vodafone Arena Stadı'nın çevresinde gerçekleşen patlamaların olduğu bölgeye yürüyerek karanfil bıraktı.

Beşiktaş'taki terör saldırısını protesto etmek ve şehitleri anmak üzere CHP'liler olay yerine yürüdü.

Beşiktaş İlçe Başkanlığı önünde buluşan CHP'lilerin olay yerine yürüyerek geldiği sırada CHP Beyoğlu İlçe Başkanlığı'nın aracı da patlamanın olduğu noktadan geçiyordu.


CHP logosu taşıyan araç kendini bilmez bazı kişiler tarafından tekmelendi ve yumruklandı.

CHP'liler ile bu grup arasında kısa süren gerginliği güvenlik güçleri ayırdı.

CHP'liler yaptığı açıklamanın ardından anma noktasından ayrıldı.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan ve CHP Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı ile bir grup partili, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören yaralıları ziyaret etti.

CHP heyeti yaralıların durumu hakkında doktorlardan bilgi aldı, yaralıların yakınlarına da geçmiş olsun dileklerini iletti.

"TERÖRE KARŞI MÜCADELE EDECEĞİZ"
Ziyaretin ardından açıklama yapan CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, "Hastalarımızı ziyaret ettik. Burada 17 yaralımız var. 8 yaralı yoğun bakımda. Şehit olan polislerimize, yurttaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Bütün ulusumuzun başı sağolsun. 7 Haziran'dan bu yana 380 yurttaşımızı kaybettik, bin 800 yurttaşımız da yaralandı.

Bizi, ülkemizi terörle birlikte yaşamaya zorlayanlar bilsinler ki terörle birlikte yaşamayacağız. Her türlü terörü kınıyoruz. Ülkemizle, devletimizle birlikte olduğumuzu; Cumhuriyet Halk Partisi olarak terörle ilgili iktidarın yapacağı bütün çalışmaların yanında olduğumuzu bilmenizi özellikle istiyorum. Teröre karşı mücadele edeceğiz" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×