CHP Milletvekili Enis Berberoğlu tutuklandı!
"MİT TIR'ları görüntülerinin yayınlanması" davasında CHP milletvekili Enis Berberoğlu 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme ayrıca Berberoğlu'nun tutuklanmasına karar verdi.

Mahkumiyet kararı Enis Berberoğlu'nun "Devletin gizli kalması gereken bilgilerini, siyasal ve askeri casusluk maksadıyla açıklamak" suçunu işlediği gerekçesiyle verildi.

Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Erdem Gül ile eski Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile davası birleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili ve eski gazeteci olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Enis Berberoğlu hakkındaki "MİT TIR’ları haberi" davasının sekizinci duruşması İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.
Bu karar CHP'ye yönelik bir devlet zorbalığıdırTutuklama kararı
Mahkeme, CHP milletvekili Enis Beberoğlu'nun "Devletin gizli kalması gereken bilgilerini, siyasal ve askeri casusluk maksadiyla açıklamak" suçundan mahkumiyetine karar verdi. Önce "Müebbet hapis" cezasına hükmeden mahkeme indirim uygulayarak cezayı 25 yıla indirdi. Berberoğlu'nun tutuklanmasına karar verildi.

Öte yandan Berberoğlu'yla aynı davada yargılanan Can Dündar ve Erdem Gül'ün dosyaları ayrıldı. 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×