CHP milletvekili Eren Erdem'in konuşmacı olduğu panele saldırı: Bir Madımak'la karşı karşıyayız
 CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem'in bulunduğu binaya ırkçı gruplar tarafından saldırı gerçekleşti. CHP Bağcılar Gençlik Örgütü tarafından Malatya Akçadağ Köyleri Derneği'nde gerçekleştirilen etkinliğe katılmak için dernek binasına giden Erdem, burada bir süre kaldıktan sonra binanın etrafı ırkçı bir gruplar tarafından sarıldı. Burada sloganlar atan eli sopalı grup, daha sonra derneği taşlamaya başladı.

CHP'li Eren Erdem'in İstanbul Bağcılar'da katıldığı etkinliğe taşlı sopalı saldırı düzenleyen ülkücü grubu polis dağıttı, ancak gözaltına alınan olmadı. Etkinlik, Erdem'in konuşmasıyla sürüyor.

CHP Bağcılar Gençlik Örgütü tarafından Malatya Akçadağ Köyleri Derneği'nde gerçekleştirilen etkinliğe katılmak için dernek binasına giden Erdem, burada bir süre kaldıktan sonra binanın etrafı ırkçı bir grup tarafından kuşatılarak, binaya saldırı gerçekleşti. Bir süre devam eden saldırılar, polisin bölgeye gelmesiyle son buldu. Binanın etrafında bulunan ırkçı grubu dağıtan polisin kimseyi gözaltına almaması dikkat çekti.


DİHA'ya konuşan Erdem, grubun taşlarla binaya saldırdığını dile getirerek, içerde yüze yakın kişinin mahsur kaldığını söyledi. Erdem, saldırının devam ettiğini kaydetti.

'Bir Madımak'la karşı karşıyayız'
Eren Erdem, Periscope üzerinden yaptığı canlı yayında şunları söyledi: "Bağcılar'dayız. Panel gerçekleştiriliyor. Panelimize dışarıdan saldırı gerçekleştirilmiş durumda. Bulunduğumuz binanın etrafı kuşatılmış. Emniyet güçleri her zaman ki gibi yok. Dışarıda kendisine Ülkü Ocakları diyen bir güruh var. Bahçeli'ye söyledğim sözler nedeniyle binaya baskın yapmaya çalıştılar. Bunları buraya gönderenleri biliyoruz. Başkanlıktaki duruşumuz nedeniyle. Panelimizi proveke ettiler. Camlar çerçeveler inmiş durumda.


İçeriye taş atıyorlar. İstanbul'un göbeğinde Bağcılar'da saldırı altındayız. Arkadaşımız yaralı şekilde geldi. Bağcılar'da devlet yok. burada devlet yok. Tamamen provakasyon. Bizleri linç etmeye çalışıyorlar. Bir Madımak'la karşı karşıyayız. Devlet yok, polis yok. Başkanlık sistemeine karşı olduğu için linç ediyorlar. İnsanlar yaralanmış durumda. Şu anda saldırı altındayız. Dışarıda Ülkücü diye kendini tanımlayan gruplar saldırıyor. Nerede bu hükümet."

'Ellerinde sopalarla döner bıçaklarıyla bekleyenler var'
Ajansımıza konuşan CHP Gençlik Kolları Başkanı Okan Karamanlı, Erdem'in konuşması sırasında bina etrafında kalabalık bir grubun toplandığını söyleyerek, "Saat 20.30 sıralarında taşlı sopalı saldırı gerçekleştirildi. Saldırılar üzerine binanın kapısını tutmak zorunda kaldık ve Malatya Akçadağ Köy Derneği Başkanı Cengiz Şahin saldırıda linç edilmeye çalışıldı ve yaralı bir şekilde onu kurtarabildik" şeklinde konuştu. Olay yerine az sayıda polisin geldiğine dikkat çeken Karamanlı, "Olay esnasında polis vardı ve onlar varken faşist gruplar bina etrafında bulunan parti bayraklarımızı polisin gözleri önünde yırttı" dedi. Polis ile faşist grupların samimi bir şekilde gülüştüklerine vurgu yapan Karamanlı, "Tekbir sesleri ile bize saldırdılar biz de ilçe gençlik kollarımıza çağrı yaptık çünkü sokak aralarında ellerinde sopalarla döner bıçakları ile bekleyenler var" diye konuştu.


Erdem ülkü ocakları tarafından tehdit edilmişti
Erdem'in başkanlık tartışmaları üzerine MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye yönelik, "Devletin kurucu ilkelerini tarumar etmeye dönük bir projenin ortağı olduğun an itibariyle Sn. Devlet Bahçeli'ye ben ismini Hükümet Bahçeli diye değiştirmesini tavsiye ediyorum" eleştirilerinin ardından Ülkü Ocakları Başkanı sosyal medya hesabından, "Bizim de sana tavsiyemiz bundan sonra İstanbul sokaklarında dolaşma. Olmayan yüzünü değiştirmek zorunda kalmayalım…" tehdidinde bulunmuştu.


Saldırı anına ait video buradan izlenebilir: @erenerdemnet
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×