Cübbeli Ahmet YÖK Başkanı olacak!
Üniversitelerde doğru düzgün akademisyen kalmazken, üniversite yönetimleri AKP’ye sadık kadrolara emanet edilmeye başladı. Bolu’da Tıp Fakültesi’ne veteriner dekan atanırken, rektörlük genel sekreterliğine bir güvenlik görevlisi getirildi!
Önerimizdir: YÖK Başkanlığı’na da Cübbeli Ahmet getirilsin, konu kapansın!..
Zaten bu gidişle ‘ilim adamı’ sıfatıyla bir tek o tanınacak, YÖK de ona kalacak!..

Evet, ‘FETÖ’cüleri devletten ayıklama bahanesiyle, pek çok solcu akademisyen ve kamu çalışanı kamu görevlerinden sorgusuz sualsiz atıldı.
Böylelikle KaçAk Saray rejimi kendi karşı-darbesini örme yolunda büyük bir adım daha attı.


BARIŞ İSTEYENLER ATILDI!
Kocaeli Üniversitesi’nde aralarında Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu, Prof. Dr. Nilay Etiler, Prof. Dr. Kuvvet Lordoğlu, Doç. Yücel Demirer, Yar. Doç. Hakan Koçak’ın da olduğu çok sayıda barış imzasını akademisyen görevinden ihraç edildi.
Munzur Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Görevlisi Candan Badem Twitter hesabından, “Günaydın. Bugünkü KHK ile beni de kamu görevinden atmışlar. Hiçbir delil yok, ama hüküm var. İslam faşizmi” yazdı. Badem’in ‘FETÖ’ soruşturması kapsamında tutuklanmak istenmesi kamuoyunda büyük tepki çekmişti.
Ankara Üniversitesi’nden Celil Kaya ise “Dün gece yayınlanan KHK ile kamu görevinden çıkarılmışım. Yanlış hesap bağdat’tan döner mi bilmem ama bu hukuksuzluğa eyvallah demeyeceğim” derken üniversitesinde 7 Eğitim-Sen üyesinin ihraç edildiği bilgisini verdi.

O ALBAY DA GÖREVDEN ALINDI
Öte yandan, kardeşi Şırnak’ta çıkan çatışmada yaşamını yitiren ve cenaze törenindeki tepkisiyle geniş yankı uyandıran Jandarma Yarbay Mehmet Alkan da ihraç edildi.
Yüzbaşı Ali Alkan’ın cenaze törenine üniformasıyla katılan ağabey Mehmet Alkan, “Düne kadar çözüm diyenler ne oldu da sonuna kadar savaş diyor. Saraylarda 30 tane korumayla gezip, zırhlı arabalara binip ‘Şehit olmak istiyorum’ diye bir şey yok” demişti.
Bu sözlerden sonra iktidarın hedefi haline gelen Alkan hakkında Jandarma Genel Komutanlığı’nca soruşturma başlatılmış ve uyarı cezası verilmişti.

ALBAY ALKAN İSYAN ETTİ
Karara sosyal medya hesabından tepki gösteren Yarbay Mehmet Alkan, ihraç edilmesinde yandaş medyanın başlattığı kampanyanın etkili olduğunu belirterek “Sizden hakkımı almadan ve helak olduğunuzu görmeden ölmeyeceğim” diye yazdı.Alkan şunları yazdı:
“21 temmuzda Haber7 sitesinin başlattığı kampanya sonuç verdi… Bu gece yarısı ordudan atıldım… Hayatımın hiç bir döneminde FETÖ ile irtibatım olmamıştır, selam dahi vermedim ama yılardır bu örgütle beraber olanlar tarafından FETÖ’cü diye atıldım… Bu iş tamamen çığırından çıktı… Elbet sorulur hesabı.. Zulüm ile abad olanın sonu berbad olur… Gecenin bu saatinde hakkımda sorgusuz sualsiz işlem yapanlara sesleniyorum: Benim vicdanım rahat başımı yastığa koyup uyuyacağım… Ya siz zulüm sahipleri, rahat olacak mısınız… Sizden hakkımı almadan ve helak olduğunuzu görmeden ölmeyeceğim… Sonuna kadar mücadele… Allah belanızı versin… Aynı haksızlıklara uğramadan ölmeyin siz de…”
redaktif.com

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×