Cumhurbaşkanlığı yerleşkesinde zikir ayini!
Ankara Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda bulunan Millet Camisi'nde 6 Ağustos günü toplu zikir yapıldı. Millet Camisi'ndeki zikir görüntüleri internette 30 Agustos Zafer bayramında "devletin merkezinde zikrullah" cümlesiyle paylaşılmıştır.

YouTube üzerinden paylaşılan görüntülerde, yaklaşık bin kişinin cami içerisinde zikir çektiği görülüyor.

Videoya düşülen notta zikiri, "Galibi Şeyhi Ali Yetkin Şekerci Efendi" olarak bilinen Ali Yetkin Şekerci'nin çektirdiği yazıldı.

ERDOĞAN'IN KATILIMIYLA AÇILMIŞTI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sarayının içerisinde bulunan Millet Cami, Erdoğan'ın da katılımıyla Temmuz 2015'te açılmıştı. Erdoğan açılışta, "Bugün nerede bir kubbe, bir minare varsa, biliyoruz ki orası Müslüman yurdudur. ‘Şehadetleri dinin temeli’ olan ezanlar işte o minarelerden yükselir. Günde beş vakit namaza işte o kubbelerin altında durulur" ifadelerini kullanmıştı. Cumhurbaşkanlığı Sarayı içerisinde bulunan Millet Camisi'nde 3 bin kişi aynı anda ibadet edebiliyor. Cami, her biri iki şerefeli, yükseklikleri 60 metreyi bulan dört minareye sahip.

Darbeye karşı, yakasında Che tshirt'ü olmayan saray neslinin ileri demokrasiyi vurgulamak üzere sergilediği yerli ve bir o kadar milli eylem.
Yeri itibariyle Gülen cemaati yerini alan cemaatin, artık hangisiyse, açılış şovudur.
Hayırlı olsun...

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×