"Cumhuriyet eliti dediğiniz kişi Selanikli bir yetimdi"
CNN Türk'te yayımlanan "Türkiye'nin Nabzı"adlı programa katılan Genar Araştırma Şirketi Başkanı İhsan Aktaş'ın Cumhuriyet'e ve kurucularına hakaretleri izleyenleri kızdırdı.

Didem Arslan Yılmaz'ın sunucuğunu yaptığı programda, “Devlet nerede bozuldu biliyor musunuz; Cumhuriyet ideolojisi devleti ele geçirdiği zaman” diyen Aktaş, sözlerini şöyle sürdürdü “Türkiye Cumhuriyeti Devleti bürokratik elitler eliyle kurulmuş bir devlettir. Ve halk eliyle kurulmuş bir devlet değildir. Yani halka tepeden bakan, Aşık Veysel'i bile Ankara sokaklarına sokmayan bir ideoloji vardı. Ne yapacak; üstünü başını düzgün giyinecek, Ankara'ya gelecek, bürokratik adamların yönettiği sokağa layık olduktan sonra gelip o sokakta yürüyebilecek.”
Programın bir diğer konuğu Selim Şen'in “Bu söylediğiniz ne zaman” sorusuna, “1940'lar” yanıtını veren Aktaş, “Cumhuriyet 1923'te kuruldu, sonra ne oldu? Cumhuriyet elitleri, Cumhuriyet kurucuları devleti kendi hakkı olarak gördüler. Halktan sadece vergi aldılar, reaya muamelesi çektiler onlara” dedi.
GENAR'ın sahibi İhsan Aktaş'ın "Türkiye devleti
, bürokratik elitler tarafından kurulmuş bir devlettir. Halk eliyle kurulmuş bir devlet değildir" sözlerine gazeteci İsmail Saymaz "Cumhuriyet eliti dediğiniz kişi Selanikli bir yetimdi" diyerek cevap verdi.
İşte İsmail Saymaz'ın İhsan Aktaş'a verdiği 'Cumhuriyet Eliti' cevabı...

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×