Cumhuriyet gazetesine operasyonun bahanesi Saray’a “şikayet” mi?
Cumhuriyet gazetesine yönelik operasyon için yapılan savcılık açıklamasında, Cumhuriyet Vakfı yönetiminin “vakıf üyeliğine seçim kararının usulsüz olduğu” iddiası da yer alıyor.

Bu gerekçe akıllara, kısa süre önce Cumhuriyet gazetesinde mevcut yönetimle iktidar kavgasına girişen ve “ulusalcı” olarak bilinen kanadın yönetimi ele geçirmek için son çare olarak Saray’a başvurmasını hatırlattı.

Hakkında gözaltı kararı bulunan isimler arasında yer alan Cumhuriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay, kısa süre önce Cumhuriyet’e kayyum atanması için Saray’a şikayet edildiğini söylemişti.

Akın Atalay, 14 Ekim tarihinde Twitter’den yaptığı açıklamada, “Saray tarafından Saray’dan himmet, yardım dilenerek, Cumhuriyet Gazetesi’ne müdahale edilmesine fırsat yaratmanız takdire şayan(!), size minnettar olacaklar. Ammavelakin, gazeteye/vakfa kayyım ya da yönetici olarak sizi atayacaklarına inanacak kadar avanak ya da saf mısınız gerçekten?” ifadelerini kullanmıştı.

Atalay bu kişilerin, “‘Atatürkçü’, ‘Yurtsever’, ‘Cumhuriyetçi’ geçinip, bu gazete sayesinde hâlâ itibar gören bazı muhterisler” olduğunu ifade etmişti.
Sendika.Org


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×