Darbe fırsatçısı Ali Ağaoğlu, askeri arazilere göz dikti!
Hürriyet’te yer alan habere göre; Ağaoğlu, “Cumhurbaşkanımız talimatı versin yarın kazmayı vuralım. Kamu yer göstersin hiçbir karşılık beklemeden 239 ev yaparım” dedi.

Ali Ağaoğlu, “Mesela Levent’te eskiden golf kulübü olarak kullanılan askeri alan var. Alan boş ve müsait. Bana 250 ev yapacak kadar alan versinler ve bu projeyi hayata geçirelim. Benim vaadim her şehit ailesine bir ev vermek. Şu anda yaralılarımız var. Umarım sayı artmaz ancak eğer artarsa da her şehit ailesine bir ev yapmak istiyorum” dedi.
Adam tam bir akbaba gibi, arazilere göz dikip bir de toplumun tepkisini çekmemek için yapacağı sitenin adını da ’15 temmuz şehitler sitesi’ koyacakmış. İstanbul’da yeşil alan olarak korunabilmiş ender yerlerden olan araziyi betonlaştırıp adına da “şehitler için” yalanını koyan Ağaoğlu söz de gönül işini şöyle anlatıyor:
“Gayrimenkul sektöründeki derneklerin de girişimleri var. Onlar daha çok Kayabaşı gibi şehirin dışındaki ilçeler için plan yapıyorlar. Ama ben merkezde milyonluk ev yapmak istiyorum. Şehitlerimizin geride kalan anneleri, eşleri ve çocukları var. Evler yüksek değerde olmalı ki o insanların hayatları kurtulsun. İsteyen orada yaşar, isteyen satar ve o para ile istediğini yapar. Levent ya da onun gibi gayrimenkul değerlerinin yüksek olduğu yerler talep ediyoruz” dedi. Ağaoğlu’nun önerisine olumlu yanıt gelirse ortalama büyüklüğü 150 metrekare olan 3+1 evler yapılması planlanıyor. Kamunun arsa vermesi durumunda 250 konutluk bir projenin inşaat maliyeti 100 milyon TL’yi buluyor.”
Kendi bile servetinin hesabını belki bilmeyen Ali Ağaoğlu, eğer sahiden darbe girişiminde ölen ailelere yardım etmek istiyorsa, elinde illaki 250 dairesi mutlaka vardır. Bunları versin ailelere, biz de inanalım.
Yenikapı mitingi yapılırken yandaş Star gazetesi Binali Yıldırım’ın konuşması sırasında okuduğu Ahmed Arif şiirini, Mehmet Akif Ersoy’un şiiri sanarak bir kere daha ne kadar cahil olduklarını göstermişlerdi.
Biz Ali Ağaoğlu vesilesiyle, hem  ölümsüz ozanın Ahmet Arif’in o dizelerini paylaşalım hem de onun gibi çıyanlara cevap verelim:

Bunlar,

Engerekler ve çıyanlardır,

Bunlar,

Aşımıza, ekmeğimize

Göz koyanlardır,

Tanı bunları,

Tanı da büyü…
redaktif.com

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×