DBP: İnsanlık dışı saldırıyı nefretle kınıyoruz
Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), İstanbul Ortaköy'de 39 kişinin yaşamını yitirdiği 69 kişinin yaralandığı saldırıya ilişkin yazılı açıklama yaptı.
DBP, "39 insanımızın hayatını kaybettiği ve 69 insanımızında yaralanmasıyla sonuçlanan bu vahşi insanlık dışı saldırıyı nefretle kınıyoruz, lanetliyoruz" dedi.

Ülkeyi yanlış politikalarıyla kutuplaştıran AKP hükümetinin içerisine girdiği sorumsuz açıklamalar böylesi insanlık düşmanı saldırılara cesaret verdiğini vurgulayan DBP, "Günlerdir hükümete bağlı kurum ve şahsiyetler tarafından yeni yıl kutlamalarının yapılmaması gerektiği üzerinden kamuoyunda oluşturulan algı bu tür olayların gelişmesine zemin olmuştur" diye belirtti. DBP, "Tüm insanlarımızın huzur ve barış dileklerinin yükseldiği bir gecede böylesi bir olayın yaşanması ölüm ve katliamlarla yaşamaya alışın yaklaşımından başka birşey değildir" diye kaydetti.

Ülkede bu tür saldırıların yaşanmaması için AKP hükümetinin insanları ve inançları karşı karşıya getirmekten bir an önce vazgeçmesi ve sorumlu davranması gerektiğinin altını çizen DBP, "Bu saldırıyı gerçekleştirenleri bir kez daha nefretle lanetliyoruz. İnsanlık dışı saldırıda yaşamını yitiren insanlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı yaralılara da acil şifalar diliyoruz" dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×