DDK Vali Coş'u da, Bakanlığı da Yalanladı! Coş'un bağışı belgelendi

Cumhuriyet'ten Alican Uludağ'ın haberine göre; kapatılmadan önce FETÖ'ye hizmet eden Bank Asya ve Kimse Yok mu Derneği ile ilişkisi olan valilerin listesi Devlet Denetleme Kurulu'na verilmişti.

Haberde, Bank Asya'da hesabı bulunan ve Kimse Yok mu Derneği'ne bağışta bulunan 5 valinin Vahdettin Özcan, İbrahim Şahin, Hüseyin Avni Coş, Adnan Yılmaz ve Hasan Karahan olduğu iddia edildi.

Haberde, bu valilerin pasaportlarının da iptal edildiği belirtildi.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN YALANLAMA
Konuya ilişkin İçişleri Bakanlığı yazılı bir açıklama yapmıştı.
Bakanlık açıklamasında  "Bugün bir gazetede yer alan valilerin pasaportlarına tahdit konulduğuna ilişkin haberle ilgili olarak, Devlet Denetleme Kurulu'ndan adı geçen valilerimizle ilgili Bakanlığımıza intikal eden bir soruşturma mevcut olmayıp; pasaportlarının tahdidi söz konusu değildir" denildi.

BELGESİ ÇIKTI
Cumhuriyet Gazetesi muhabiri Alican Uludağ, kişisel sosyal medya hesabından yalanlamaya yanıt verdi.
Uludağ, açıklamasına "İçişleri Bakanlığı'nın "yalan" dediği valiler haberime ilişkin devletin kayıtlarına giren bir "çalışma." (Gecikmeden dolayı özür dileyerek)" notunu düştü.

NE OLMUŞTU?
Daha önce Cumhuriyet gazetesinde yayımlanan il özel idareleri ve belediyelerin Cemaat'e 2005-2016 tarihleri arasında verdikleri taşınmazların listesini toplayan DDK, araştırmasının bir yönünü de valiliklere çevirdiği belirtilen haberi İçişleri Bakanlığı tarafından yalanlanmış ve 5 vali hakkında soruşturmanın açılmadığı, pasaportlarında da 'tahdit' konulmadığı belirtilmişti.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×