Demirtaş; Demokratik siyaset ve barış bizim yolumuzdur
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Beşiktaş’taki bombalı saldırı ve HDP’ye yönelik operasyonlar hakkında açıklama yaptı.
Demirtaş, cezaevinden gönderdiği mesajında, son günlerde HDP yönetici ve üyelerine yönelik gözaltı ve tutuklamaların arttığına dikkat çekerek, “Öncelikle söyleyeyim ki, gözaltılar ve tutuklamalar hukuki değildir. Arkadaşlarımız serbest bırakılmalıdır” çağrısında buludu.
İktidarın HDP’ye operasyon yaparak sıkışıklığını üzerinden atmaya çalıştığını belirten Demirtaş'ın mesajı şu şekilde, 

DEMOKRATİK SİYASETTE ISRAR EDİYORUZ
“Sorumluluğu bizim üzerimize atmalarına izin vermiyoruz, bunu kabul de etmiyoruz. Saldırıları kınama ve üstüne gitme konusunda en ufak bir tereddütümüz yoktur. Bizi hedef göstererek, gözaltı ve tutuklama yaparak failleri yakaladığını söyleyen iktidar bizim sorumlu olduğumuzu ispat etsin, hemen istifa edelim. AKP, patlayan bombaların siyasi sorumlusudur. Halka hesap vermeleri gerekir. Parlamentoda da her yerde de hesap vermelidirler. Önlemesi gereken onlardır. Ülkeyi bu şekilde yönetenler de onlardır. Bizler demokratik siyasette güçlü bir şekilde ısrar ediyoruz. Demokratik siyasetle sorunlar çözülür. Siyasiler, Meclisi birlikte çalıştırarak çözüm üretmelidir. Meclisi işlevsizleştirerek sorunlar çözülemez. Demokratik siyaset ve barış bizim yolumuzdur, bu konuda kararlıyız. Tutumumuzdan taviz vermeyeceğiz.”
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×