Demirtaş: Koşullar ne olursa olsun mücadelemizi sürdüreceğiz
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklanmasının ardından avukatı aracılığıyla gönderdiği mesajında AKP-Saray öncülüğünde sürdürülen sivil darbenin bir başka aşaması ile karşı karşıya olduklarını belirterek, “İrademizi kırabileceklerini sananların bu ucuz komplolarla sadece kendi zavallılıklarını teyit etmiş oldular. Koşular ne olursa olsun demokratik siyasi mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

Fırat Haber Ajansı’nın haberine göre, Demirtaş’ın el yazısı ile yazdığı mesajı, avukatı Mahsuni Kahraman tarafından adliye önünde okundu.

Demirtaş mesajında şunlara yer verdi:

Hükümet ve Saray öncülüğünde devam eden sivil darbenin başka bir aşaması ile karşı karşıyayız. Ben ve arkadaşlarım bu hukuksuz sivil darbeye karşı her yerde ve her aşamada dimdik durmaya devam edeceğiz. Bizler halkımızın fedakarca yürüttüğü demokrasi, özgürlük ve barış mücadelesini sıkı sıkıya bağlı kalacağımızın bilinmesini istiyoruz. Bu zulüm günleri direnişimiz karşısında er ya da geç son bulacaktır. İrademizi kırabileceklerini sananların bu ucuz komplolarla sadece kendi zavallılıklarını teyit etmiş oldular. Koşullar ne olursa olsun demokratik siyasi mücadelemizi sürdüreceğiz. Barış çağrımızı yinelemeye devam edeceğiz. Bütün dostlara en içten selam ve sevgilerimi iletiyorum.

demirtas_mesaj

Sendika.Org

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×