Demirtaş'tan Aladağ için mesaj: Hesap sorulmalı

Edirne F Tipi Hapishanesi’nde tutuklu olan HDP Eş Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Aladağ’da öğrenci yurdunda meydana gelen katliama ilişkin mesaj gönderdi.

Kendisiyle görüşen eşi Başak Demirtaş’la mesaj gönderen Selahattin Demirtaş, 11’i öğrenci 12 kişinin hayatını kaybetmesi ve 22 öğrencinin yaralanmasının kendisini üzdüğünü belirtti, yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı, yaralananlara ise acil şifalar diledi.

Demirtaş’ın mesajı şöyle:
"Hepimizin özlemi bu tür felaketlerin bir daha yaşanmadığı bir ülke ortamına ulaşmaktır. Ne yazık ki, bu tür felaketler; bu ihmalkarlık, bu denetimsizlik, bu sorumsuzluk, devlet kurumlarının umursamaz ve aymaz tutumları devam ettikçe yaşanacaktır.

Çocuklar hepimizin hem bugünü hem de geleceğidir. Onların sağlıklı, güvenli ve huzurlu ortamlarda yaşamaları, hiçbir istismarla karşılaşmamaları, nitelikli ve bilimsel eğitim almaları hepimizin hem beklentisi hem de mücadele konusudur.

Umuyorum ki, bir daha böyle bir felaketi, böyle bir utancı yaşamayız. Bunun ilk adımı sorumlulardan hukuk önünde hesap sorulmasıdır. Ama bu yetmez. Partimiz başta olmak üzere tüm demokrasi güçleri, vicdan sahibi her bir yurttaşımız çocuklarımızın rahat edecekleri, kendilerini geliştirecekleri insani yaşam ve eğitim ortamını sağlamak için üzerine düşeni yapmalıdır."

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×