Demirtaş'tan çağrı: Cumhuriyet Gazetesiyle dayanışma içinde olacağız
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhuriyet gazetesine yapılan operasyona ilişkin "Bu, temel bir hedefe, diktatörleşme hedefine doğru adım adım giderken yapılan operasyonlardan biridir. Bu sabah Cumhuriyet gazetesine yapılan operasyon da böyledir. Cumhuriyet gazetesiyle dayanışma içinde olacağız. Tek bir muhalefet odağı kalmaması için AKP merkezi tarafından koordine edilen baskıların yeni bir aşamasıyla karşı karşıyayız" açıklamasında bulundu.

Demirtaş,“ Dokunulmazlıklarımız kaldırıldı. Amaç milletvekillerini cezaevine almak. Hedef olası bir seçimde HDP’yi çalışamaz hale getirip baraj altı bırakarak 400 milletvekiline ulaşmak. Bugün diktatörlüğün önündeki tek engel HDP’dir. HDP ortadan kalktığı anda herkesin üzerine, on yıllarca sürecek bir kabus çökecek.” dedi.CUMHURİYET GAZETESİ’NE OPERASYON
Bu, temel bir hedefe, diktatörleşme hedefine doğru adım adım giderken yapılan operasyonlardan biridir. Bu sabah Cumhuriyet gazetesine yapılan operasyon da böyledir. Cumhuriyet gazetesiyle dayanışma içinde olacağız. Tek bir muhalefet odağı kalmaması için AKP merkezi tarafından koordine edilen baskıların yeni bir aşamasıyla karşı karşıyayız.

‘AKP’NİN DARBECİLERDEN HİÇ BİR FARKI YOK’
Karşımızda devleti ele geçirmiş zorba bir anlayış var. 15 Temmuz’da darbeciler nasıl kanunu ayaklar altına aldıysa, aynı anlayışla hareket ediyorlar. AKP’nin darbecilerden hiçbir farkı yok. Halkımız, toplum bütün bu korkutmalara karşı cesur olmalıdır. Baskı dönemleri zaten çılgınlık dönemleridir. Dünyada benzerleri defalarca yaşandı, halen birçok ülkede de yaşanıyor. Bu tür diktatör heveslisi rejimler, karşılarında korkmuş ve sinmiş bir toplum yaratmadan başaramazlar. Bütün bu olanlara karşı herkesi bir arada durmaya, birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz. Biz AKP’nin siyasi hedeflerini gerçekleştirmesine engel olacağız.

‘TÜRKİYE ERDOĞAN’DAN BÜYÜKTÜR’
Beyefendi der ya, “Dünya 5’ten büyüktür.” Doğru. Ama Türkiye’de de Erdoğan’dan büyüktür. Bunu unutmasın. AKP’nin zorba anlayışı tuzla buz olacak. Çünkü karşılarında boyun eğen, diz çöken bir muhalefet yok. Erdoğan’ın yapabileceği, copa dayanarak iktidarını bir süre daha sürdürmesidir. Gelecek bizim olacak. Aydınlığa, özgürlüğe, adalete, barışa, kardeşliğe inanan bizlerin olacaktır. Bu baskıları da el ele vererek atlatacağımıza inanıyorum.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş başkanlığındaki HDP heyeti, Genel Başkan Sergei Stanishev başkanlığındaki Avrupa Sosyalistleri Partisi (PES) heyeti ile HDP Genel Merkezinde Genel Merkezi’nde bir araya geldi.

Görüşmenin ardından Sayın Demirtaş ve PES Genel Başkanı Sayın Sergei Stanishev ortak basın toplantısı düzenledi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×