Demirtaş ve Yüksekdağ: Belki hücrelerimizde tek başımızayız, ama milyonların yüreği bizimle...

2017’de de demokrasi, barış ve özgürlük için mücadele edecekleri mesajını veren eş başkanlar, “2017 yılında her gün yeniden doğarak yürüyeceğiz, yaşam ve gerçekler hiçbir hapishane tanımayacak” dedi.
Yüksekdağ ve Demirtaş’ın ortak yeni yıl mesajı şöyle:
“2016, yüreklerimizin burkulduğu ağır bir yıl oldu. Acıların, gözyaşlarının, ölümlerin, ama inadına direnişin de olduğu bir yılı geride bırakıyoruz.
Bu topraklarda kan ve gözyaşı dökülmeye devam ediliyorsa, egemen siyasi anlayış ve ortam değişmemiş demektir. Ama değişmeyen başka bir şey daha var; o da barış, eşitlik, adalet ve demokrasi mücadelesinin yarattığı umuttur.
Yaşadığımız olumsuzluklar umut etmemize engel olmamalıdır. Bu yeni yılı hapishane koşullarında karşılıyoruz. Belki hücrelerimizde tek başımızayız, ama bu bizim geçirdiğimiz en kalabalık yılbaşı. Çünkü biliyoruz ki, milyonların yüreği bizlerle birlikte…
UMUT DOLU BİR YIL DİLEĞİ
Güzel günlerin bizleri beklediğini biliyoruz. 2017 yılının, demokrasi, barış, emek, özgürlük ve eşitlik güçlerinin birlikteliğinin gelişeceği; halkların adalet taleplerine ulaşılacağı bir yıl olması için mücadele edeceğiz. 2017 yılında her gün yeniden doğarak yürüyeceğiz, yaşam ve gerçekler hiçbir hapishane tanımayacak.
2017 yılının tüm halklar ve inançlar, emekçiler, ezilenler, emekliler, kadınlar ve gençler için sağlıklı, başarılı ve toplumsal kazanımların elde edileceği umut dolu bir yıl olmasını diliyoruz. Huzurlu, barışın hâkim olduğu ve yaşamı kutlayabildiğimiz bir yıl için hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyoruz. 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×