Devlet yönetmeyi tesbihe, Erdoğan'ı imameye benzetti!
Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Platformunun düzenlediği sabah kahvaltısına Bakan Mehmet Özhaseki, Anayasa değişkliğiyle ilgili sorulara cevap verdi. 

ERDOĞAN'I İMAMEYE BENZETTİ
Anayasa değişikliği ve başkanlık sistemiyle ilgili gelişmeleri de yanıtlayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, bu konuda "Tesbihin imamesi tek olur. Yoksa tesbihin taneleri dağılır" benzetmesinde bulunarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın devlet başkanı olmasını arzuladıklarını söyledi. Anayasa değişikliği konusunda TBMM’de 330 oyu bulacaklarını ileri süren Özhaseki, şöyle konuştu :
"Önce mecliste 330 oyu alıp sonra vatandaşın olurunu alacağız. Bu ülkeye başkanlık sistemiyle birlikte istikrar gelecek. İki başlılıktan kurtulacağız. Parlementer sistemi savunananlar, Özal- Demirel, Demirel- Çiller, Ahmet Necdet Sezer-Ecevit konusunda yaşananları ne çabuk unuttu? Bu kavgadan, iki başlılıktan kurtulmamız lazım. İthal bir anayasa ile sonuna kadar nasıl gideriz? CHP sittin sene iktidar olamayız diye, mücadele edelim diyor. Başkanlık sistemiyle, güçlü kalkınma olur. Etrafa ışık saçarız. Tesbihin imamesi tek olur. İmame olmazsa, tesbihin taneleri dağılır. Bir aylık dönemde, nisan ayının başlarında da halka gideriz. Vatandaş, referandumda yok derse ona da saygı duyarız.’’
İNCİRLİK'İN KAPATILMASINI TARTIŞIYORUZ
Son günlerde, vatandaşların ve bazı kesimlerin, koalisyon uçaklarının IŞİD konusunda Suriye’de Türk ordusunun yanında yer almamasının tepkilere yol açtığını ve İncirlik’in koalisyon güçlerine misilleme olarak kapatılması konusunun tartışıldığına değinen Özhaseki, "İncirlik konusu, Avrupa ile NATO müttefiklerimiz arasındaki bir santranç gibidir. Suriyeli mültecilere kapıların açılması, İncirliğin kapatılması halinde arkadan neler geleceğini biliyoruz. Şu anda ihracatımızın ve ithalatımızın yüzde 41.5’nu AB ülkelerine yapıyoruz. AB ile ilişkilerimizi pat diye kesemeyiz. Bu konuda sabır gerekir’’ dedi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×