Diyarbakır Belediyesi önündeki halka polis müdahalesi
 Gazete Duvar -Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’nın dün akşam gözaltına alınması sonrası polislerce içeride arama yapılan belediye binasının çevresi saatlerdir abluka altında.

Belediyenin önünde bekleyen Demokratik Toplum kongresi (DTK) Eşbaşkanı Leyla Güven, belediyenin önündeki polis barikatlarını göstererek, “Belediyemiz işgal altında” dedi.
680x680nc-dyb-buyuk-sehir-bld-mudahale6.jpg

Demokratik siyasette ısrar edeceklerini söyleyen Güven, belediyelere kayyım atanması ile Kışanak ve Anlı’nın gözaltına alınmasına karşı direneceklerini, her gün alanlarda olacaklarını söyledi.
680x680nc-dyb-buyuk-sehir-bld-mudahale11.jpg

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önüne yürümek isteyen müdahale... pic.twitter.com/e0UUMvbtEZ

TOMA İLE MÜDAHALE

Sabah saatlerinden itibaren Diyarbakırlılar belediye önünde toplanmaya başladı. Belediyeye gelenler arasında Demokratik Bölgeler Partisi Eşbaşkanı Sabahat Tuncel de vardı. Belediye binasına giren Tuncel bir süre sonra dışarı çıkarak açıklama yapmak istedi.

Gözaltılara tepki için belediyenin önüne gelen vatandaşlar, Tuncel’in etrafında toplanmaya başlayınca, polis TOMA’sı uyarı yapmadan tazyikli su ile müdahale etti. Polis müdahalesinden Tuncel’in yanı sıra çok sayıda vatandaş etkilendi.
680x680nc-dyb-buyuk-sehir-bld-mudahale1.jpg

ÇOK SAYIDA GÖZALTI

Büyükşehir Belediyesi önündeki müdahalede HDP'li eski vekil Ayla Akat Ata'nın içinde olduğu bir grup da gözaltına aldı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×