Dombıra bahane, Yenikapı şahane!
 Gerek sosyal medyada, gerekse medyada mitingle ilgili yoğun eleştiriler devam ede dursun, CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, Yenikapı mitingiyle birlikte tüm illerde eş zamanlı olarak yapılacak mitinglere ilişkin olmazsa olmazlarını açıkladılar “Olmazsa olmazlarımız ve kriterlerimiz; hiçbir siyasi partinin afişinin, posterinin, bayrağının, flamasının olmaması, alanda sadece Türk Bayrakları ve Atatürk posterlerinin olması yine herhangi bir siyasi partiyle özdeşleşmiş bir müzik eserinin çalınmaması bunun yerine o ille ilgili ortak ezgilerin, müzik eserlerinin çalınması, protokol kurallarına uyulması, konuşmalar yapılacak ise eşit sayıda ve eşit sürelerde bu konuşmaların yapılması” dedi.

Hani öyle miting için “olmazsa olmazlarımız” dediklerinin içinde hak, hukuk, adalet, insan hakları, düşünceye özgürlük, laiklik falan aramayın. CHP’nin miting için olmazsa olmazları ‘dombıra olmasın bak’cinsinden.

CHP’in olmazsa olmazları ne mi? Buyurun:

“HİÇBİR SİYASİ PARTİNİN AFİŞİNİN, POSTERİNİN, BAYRAĞININ OLMAMASI”
Dün il başkanlarımızla paylaştığımız olmazsa olmazlarımız ve kriterlerimiz; hiçbir siyasi partinin afişinin, posterinin, bayrağının, flamasının olmaması, alanda sadece Türk Bayrakları ve Atatürk posterlerinin olması.

“HERHANGİ BİR SİYASİ PARTİYLE ÖZDEŞLEŞMİŞ BİR MÜZİK ESERİNİN ÇALINMAMASI”
Yine herhangi bir siyasi partiyle özdeşleşmiş bir müzik eserinin çalınmaması bunun yerine o ille ilgili ortak ezgilerin, müzik eserlerinin çalınmasının çok uygun olacağını, protokol kurallarına uyulması, konuşmalar yapılacak ise eşit sayıda ve eşit sürelerde bu konuşmaların yapılması gibi bir dizi hassasiyetlerimiz, olmazsa olmazlarımız ve kriterlerimiz örgütlerimizle paylaşılmıştır.

“EŞİT SÜRELERDE BU KONUŞMALARIN YAPILMASI”
Bu konuda alınan kararlar uygun ise o illerde örgütlerimiz mitinglere yoğun katılım sağlayacaklardır. Ancak az önce bazılarını saydığımız o hassasiyetlerimiz de önerilerimiz dikkate alınmayıp herhangi bir ildeki bir miting bir siyasi parti etkinliğine dönüştürülecekse orada bizim örgütlerimiz olmayacaktır.
Biz bu kararlara bu hassasiyetlere sonuna kadar uyacağız. Katıldığımız her ilde bu kriterler bizim önceliğimiz olacaktır. Ve dün Sayın Genel Başkanımızın, Sayın Başbakan ile de paylaştığı bu hususlar bizim her üyemiz tarafından dikkate alınacak ve gereği yapılacaktır.”
Nerede 24 Temmuz Taksim 10 Maddelik Manifestosu, nerede bu…
Kaynak : redaktif.com

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×