Efkan Alâ ile ilgili sıkıntı yokmuş! Sana mı soracağız?
 Son olarak Çin ziyaretine gitmeden önce medyaya konuşan Tayyip, İçişleri Bakanlığı görevinden istifa eden Efkan Ala hakkında “Efkan Ala kardeşimizle ilgili herhangi bir sıkıntı söz konusu değildir. Bir hükümette zaman zaman bu tür değişiklikler olabilir” diye açıklama yaptı.

Yargı’ya burnunu sokup hakimlere kendini ayakta alkışlattıran Tayyip, hükümetin yetki ve tasarrufunda olan konularda da haddini aşmayı sürdürüyor. 
İçişleri Bakanlığı görevinden istifa eden Efkan Ala için, Bir hükümette zaman zaman bu tür değişiklikler olabilir yani burada Sayın Başbakan, mesai arkadaşlarıyla veya kendi istişareyi yapmış olduğu arkadaşlarıyla nitekim sonunda benimle de istişarede bulunmuştur. Ve ortaya sürmüş olduğu tezler haklı. Bu arada İçişleri Bakanımız da Sayın Ala, bu süreç içerisinde kendileri de istifasını vermek suretiyle böyle bir değişim bu süreç içerisinde yapılmıştır. Ne Efkan Ala kardeşimizden herhangi bir sıkıntı söz konusudur ne de bu süreç içerisinde ona yönelik herhangi bir olumsuzluğu söylemeye ne Sayın Başbakanı ne benim herhangi bir haddimize değildir. O kadar da açık söylüyorum” diye konuştu.

Başbakanlık makamını işgal eden ve hükümet değişikliklerini esas izah etmesi gereken Binali Yıldırım ise, bulunduğu makamda tıpkı Ahmet Davutoğlu gibi 23 Nisan Başbakanı kontenjanından oturduğunu bir kez daha göstermiş oldu…
redaktif.com

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×