banner183

EKREM BEY BALTAYI TAŞA MI VURDU?
 Ekrem İmamoğlu kaş yapayım derken göz mü çıkardı yoksa yaşam felsefesini mi sergiledi?

Diyor ki; "Ben de diyorum ki, bu insanlar gelsin, bizi tanısınlar. " oysa temelden yanılgı içinde İmamoğlu. Sizi tanımadıklarını mı sanıyorsunuz  sn. İmamoğlu? (Sizi belik ama temsil ettiğiniz yeri çok iyi bildikleri belli değil mi?

Sizi tanıyınca içlerinde ki kötülük yok mu olacak? ("Aman ne saf arkadaşlarmış" mı demeyi düşünüyorsunuz acaba?) 

Sanki Ekrem beyi tanımadıkları için bu kadar yalana, inkara bulanmış bu arkadaşlar, öylemi?

Daha ileri gidiyor Ekrem bey "
Ben, ilk yurtiçinde yapacağım bir geziye, örneğin Abdülkadir Selvi'yi davet etmek istiyorum. Çünkü beni, iki yıldır bir görevli gibi Genel Başkanımla kavga ettirme çabasında bir insan. Gelsin bakalım ben öyle biri miyim? Nasıl biriyim? Tanısın, anlasın'' diyor.

Demek ki bay Selvi gelip Ekrem beyi görünce, her şey değişecek. Ekrem beyin nasıl bir iyi insan olduğunu yazacak öyle mi?

Yapmayın Emrem bey. Siz daha küçüksünüz, anlamayabilirsiniz (tabi aynı havuzda yıkanmıyorsanız) onların geldiği damarın, halkın her türlü çıkarına, cepheden karşı olduğunu , halkın yoldaşlarına nasıl düşmanca tavır içinde olduklarını belki bilmeyebilirsiniz... (Ama bu dönemde bu kadar saflıkla İstanbul'u kazanacak gücünüz olamazdı. Bu ihtimal sıfır) Siz nasıl yaşıyorsunuz bilinmez ama düşündüklerinize bakınca nasıl yaşadığınız çok aşikar oldu Ekrem bey.

Çook...!

Bay Selvi ile beraber unuttuklarınızı hatırlatmak gerekirse, İkbal Gürpınar, Esra Elönü, Hilal Kaplan'ı sakın unutmayın lütfen. Onlarıda alın yanınıza. Aman eksik olmasınlar. Pek yakışır bu durumda size. Ve hatta gidin Sn. Cumhurbaşkanına tekrardan seçilirse sizi görevden almasın. Çok lazımsınız artık oraya.

Bu yaşadıklarımız bir kez daha ispatlıyor ki "İnsan düşündüğü gibi değil, yaşadığı gibi düşünür." Ekrem beyin yaşamına bakınca düşüncelerini anlamak kahinlik mi?

Oysa bu ülkede o, otobüse binecek olan, bedelini ödeyip eserini görecek çok daha kaliteli gazeteciler vardı. Okunurluklarında Ekrem beyin tercih ettiklerinin kökünü yüze katlar.
Ama Ekrem beyin derdi onlar değil, yüzlerinde insani duruma bir nebze olsun iyi niyet taşımayanları çok önemsiyor Ekrem bey.

Yazık bir kere yanıltsalar ya hayatı bu kriptolar. Bir kere ya.

Kemal Bey ektiğini biçecek maalesef, tıpkı 'Ekmelettin" misali.

Olan Türkiye'ye oluyor netice itibarı ile...

Bu konuda bir sözde bizim olsun,  bize tarihin ustalarından mirastır bu söz," reformizme karşı mücadele etmeden faşizme karşı mücadele edilmez" [Georgi Dimotrov 'Faşizme Karşı Birleşik Cephe'   Okumak için lütfen tıklayın] .

M.Güneş
HALKIZ BİZ
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163