"Erdoğan, AKP'nin bir dönem en tepesinde yer alan üç ismin tutuklanmasını istiyor"
"Önce bir dedikodu vermek istiyorum. 'Dedikodu' diyorum, çünkü kanıtlamam olanaksız. Ancak Ankara'da kulağı hayli delik bir kaynağım 'kesinlikle doğru' diye anlattı" diyen Ataklı, yazısına şöyle devam etti:
Erdoğan saraya çağırdığı önemli bir AKP'li isme “O üçünü kelepçeli görmek istiyorum” demiş.
Kaynağım “Demiş diyorum ama öyle sakin ifadeyle değil, öfkeyle öyle bağırmış ki sarayın camları zangırdamış” diyerek sözlerine destek verdi.
Kim peki bu üç kişi?
Biri bir dönem öncesinin en tepedeki ismi. Diğeri yine kısa süre öncesine kadar devletin en önemli icra makamını işgal eden kişi. Üçüncüsü ise AKP'nin kurucularından, demokrasinin kalesinin yöneticiliğini yapmış bir isim.
Öfkenin kaynağı ise bu üç kişinin cemaatle ilişkili olduğuna inanılması. Saray bu üçlünün gizliden gizliye kuyusunu kazdığına inanıyormuş.
Yazısının devamında Gül'ün katıldığı TÜSİAD toplantısında yaptığı konuşmayı aktaran Ataklı, Gül'ün konuşmasında Erdoğan'ı eleştirdiğini belirtirken, konuyla ilgili haberin medyada yer bulmadığını, sanki gizli bir elin engellediğini ileri sürdü.
Can Ataklı'nın SÖZCÜ gazetesindeki yazısının tamamını okumak için tıklayınız
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Hüseyin Gezer 2 yıl önce

Daha neler göreceğiz, daha neler işiteceğiz!?

Misafir Avatar
Hüseyin Gezer 2 yıl önce

Yanlarına kalmayacaktır o kirli adaletleri!..Kendi kazdıkları kuyulara kendileri düşeceklerdir! Yanlış gidişata diyet borçları olanlar yanlışları alkışlıyorlar!
İkiyüzlülükler, sahte gösterişler! Adaleti ve hakkaniyeti inkar edenlerden bir beklentimiz yoktur! Kurt kuzuyu yiyecekse her türlü yöntemi mübah sayar!..İyi bir insan kendi hatalarını bilir, kendi hatalarını eleştirir, kendi hatalarını düzeltme savaşı başlatır!..
Yanlışa destek vermiştirler! Işıktan kaçan karanlıkların sığınakları,çıkarcıların sesleri! Bir sözleri bir sözlerini tutmaz, bir saniye sonra inkar ederler söyledikleri sözlerini!
Arkasına saplanacak hançeri tutan eli tanımayan zihniyete ne demeli!
ASIL SUÇLU KİM?