Erdoğan: Atatürk kendisi de böyle yaşadığı için ‘Evet’ derdi

 Erdoğan, Galatasaray’da Hakan Şükrü ve Arif Erdem’in ihraç edilmesine ilişkin olarak “Buradaki olay sadece aidata dayalı bir olay olarak değerlendirilmesi bana çok hafif gelir. Niye çok hafif gelir? Bu kişiler şu anda Türkiye’den kaçmış mıdır, kaçmıştır. Niye kaçmıştır? Demek ki FETÖ ile iltisaklı oldukları belgeler var. Bu belgelerin olduğunu bildiği için de kaçma yolunu uygun bulmuşlar. Bundan güzel delil olur mu? Yargılanırsın, mahkeme kararını verir, hüküm verirse girer yatarsın. Burası senin vatanın. Bunlar Türkiye’yi vatan olarak saymayanlar. Doğrusu Galatasaray Yönetiminin aldığı kararın aidata bağlı olarak almasını hafif buluyorum. Aidat artı FETÖ bağlantısıdır” ifadelerini kullandı.

Die Welt muhabiri Deniz Yücel’in tutuklanmasıyla ilgili Almanya Başbakanı Angela Merkel ile konuşmasını tekrar hatırlatan Erdoğan, “Merkel’e ‘Bizde mahkemeler sizin gibi değildir, bağımsızdır’ dedim” ifadelerini kullandı.
BİLD’E YANIT
Alman gazetesi Bild’in “Atatürk yaşasaydı ‘Hayır’ derdi” manşeti hatırlatılan Erdoğan, “Atatürk’le bu görüşmeyi nasıl yaptılar? Tam aksi ben desem ki Atatürk kalksa bu düzenlemeye kendisi de böyle yaşadığı için Evet derdi. Çünkü Atatürk bizim yapmak istediğimizi yaptı” diye konuştu.
redaktif.net

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×