Erdoğan, ‘bir eksiği tamamladı’: ‘Hayır’ diyenlerin konumu 15 Temmuz’un yanıdır
Erdoğan daha önce de, “Ülkeyi bölüp parçalamak isteyenler ‘Hayır’ diyor“ demişti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Körfez ülkelerine yapacağı ziyaret öncesinde Atatürk Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu ve gazetecilerin sorularını yanıt verdi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, "Şimdi Rusya askerlerimizi şehit ediyor, Pardonla geçiştiriyor. Bu yanlıştır, ayıptır" sözleri Erdoğan'a soruldu.
ERDOĞAN BAHÇELİ'YE KULAK ASMADI
Erdoğan bu soruya "Gerekli açıklamaları yaptık. Yaptığımız açıklama karşılıklı yapılmıştır. Gerek Genelkurmay başkanlarımızın karşılıklı olarak yaptıkları açıklama, bizim yapmış olduğumuz açıklamalar bu işin gerçek boyutudur" şeklinde yanıt verdi.
NUMAN KURTULMUŞ'U YALANLADI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a El Bab operasyonunun sona ermesiyle Fırat Kalkanı Harekatı'nın da sona ereceğini söyleyen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un sözleri de soruldu. "İletişim sıkıntısı olabilir" deyip Kurtulmuş'u yalanlayan Erdoğan, "El Bab'tan sonra durmak... Böyle bir şey yok. Orada bir iletişim sıkıntısı olabilir. Bizim nihai hedefimiz DEAŞ'tan bu bölgenin temizlenmesidir" ifadelerini kullandı.
Türkiye'nin desteklediği ÖSO'nun El-Bab merkeze girdiğini ifade eden Erdoğan, "Artık DEAŞ güçleri tamamiyle El Bab'ı terk etme süreci içine girdi. Bundan sonrası an meselesidir" dedi.
Erdoğan'a anketler ile ilgili sorulan bir soruya "Şu anda ben halkımızın cumhurbaşkanlığı sistemini tam olarak anlama konumuna geldiğine inanmıyorum. İyice anlatmamız lazım. Yazılı birçok broşürler halkımıza ulaştırılmaya çalışılıyor. Şu anda sağlıklı bir anket döneminde değiliz. Bazı anketler gelmiyor dersem o da yalan olur ama asıl anketlerin bize akışı araziye çıkışla beraber daha da yoğunlaşacaktır" diye konuştu.
'HAYIR' DİYENLERE DARBECİ SUÇLAMASI
Referandumda 'Hayır' diyenleri bölücü, darbeci olarak suçlayan Erdoğan, "'Hayır' diyenlerin konumu aslında 15 Temmuz'un yanında yer almaktır" dedi.
15 Temmuz eksikti, tamamlandı
Erdoğan, ‘Hayır’ diyenleri de aynı kefenin içine koymaktan bir kez daha geri durmadı. Daha önce de ‘terör iması’nda bulunan cumhurbaşkanı, “Şu anda Kandil’de olanlarla hareket edenler, onların uzantılarıyla hareket edenler ‘Hayır’ diyor. Benim 248 şehidimi şehadete gönderenlerle hareket edenler, devletimin, ordumun tanklarıyla tüfekleriyle öldürenler, yaralayanlar var. Halkım onlarla beraber hareket etmeyecektir.”
Erdoğan, 16 Nisan tarihinin 15 Temmuz’a da bir yanıt olacağını savunarak, şunları söyledi: “16 Nisan aynı zamanda 15 Temmuz’un bir cevabı olacaktır. 15 Temmuz’a önemli bir çıkış olacaktır. ‘Hayır’ diyenlerin konumu 15 Temmuz’un yanında yer almaktır. Kimse bunu sağa sola çekmesin.”
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×