Erdoğan BM'de boş kürsülere hitap edip, Türkiye'deki tribünlere oynadı
 umhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'nda konuşurken salonun boş olması dikkat çekti. Erdoğan'dan önce ABD Başkanı Barack Obama konuşurken koltuklar dolu iken, Erdoğan'ın konuşması sırasında dinleyicilerin oldukça azaldığı görüldü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulunda yaptığı konuşmaya, 71. Genel Kurulu'nun başarılı geçmesini, tüm ülkeler ve halklar için hayırlı sonuçlar vermesini dileyerek başladı.

Cemaat'in darbe girişimine değinen Erdoğan, 241 vatandaşın şehit olduğunu, 2 bin 194 vatandaşın da yaraladığını söyledi.

"Şayet bugün karşınızda bulunuyorsam milletimizin işte bu cesur ve asil duruşu sayesindedir." diyen Erdoğan şöyle devam etti:

"Bu yeni nesil terör örgütü sadece Türkiye'nin değil varlık gösterdiği 170 ülkenin tamamı için bir milli güvenlik tehdididir. Diğer bir deyişle bugün bu Genel Kurulda temsil edilen ülkelerin büyük bölümü bu yapılanmanın tehdidi altındadır. Bu örgüt, Türkiye'nin ötesinde tüm dünyayı boyunduruğu altına almak gibi derin bir zihni sapkınlık içindedir. Örgütün temel stratejisi eğitim, diyalog, hoşgörü, sivil toplum kuruluşu kisvesi altında devlet kurumlarına sızmak, toplumu etkilemek, ekonomik kaynaklara hakim olmaktır. Bu kürsüden tüm dostlarımıza kendi güvenlikleri için ülkelerinin geleceği için Fetullahçı Terör Örgütü'ne karşı gerekli önlemleri süratle almaları çağrısında bulunuyorum. Bizim yaşadığımız tecrübeyle sabittir ki FETÖ ile bu aşamada mücadele etmezseniz yarın çok geç olabilir. Bu vesileyle bu örgütün kurumları ve örgütle bağlantılı kişiler tarafından kullanılan 'Türk, Türkiye' gibi ifadelerin kesinlikle ülkemizle bir ilgisinin bulunmadığını da belirtmek isterim."

SALON BOŞ KALDI
Erdoğan'ın konuşması sırada salonun büyük oranda boş olması dikkat çekti.
Erdoğan'ın 2014 yılında BM'de yaptığı konuşmada da yine salon boşalmış, bu durum medyada uzun süre tartışılmıştı.
odatv.com

İşte Obama'nın ve Erdoğan'ın konuşması sırasında çekilen fotoğraflar:
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×