Erdoğan'dan CHP liderine:“Ben senin TRT'ye çıkarılmadığını bilmiyordum”
 CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu Ak Saray'da ağırlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na "Ben senin TRT'ye çıkmadığını bilmiyordum. Böyle şey mi olur?" dediği iddia edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından 7 Haziran seçimlerinde hükümeti kurma görevini vermediği CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP lideri Devlet Bahçeli'yi Ak Saray'a davet etti.

'TRT'YE ÇIKARILMADIĞINI BİLMİYORDUM'
Habertürk Televizyonu Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya'nın aktardığı notlara göre, Erdoğan görüşme sırasında CHP lideri Kılıçdaroğlu'na "Ben senin TRT'ye çıkmadığını bilmiyordum. Böyle şey mi olur? TRT, iktidara ne kadar zaman yer ayırıyorsa, size de o kadar zaman ayırmalı" demiş.

KILIÇDAROĞLU SİTEM ETMİŞTİ
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, darbe girişiminin ardından 6 yıl aradan sonra ilk kez konuk olduğu TRT'ye "Acaba darbe girişimi olmasaydı bize bu imkanı verir miydiniz?" diyerek sitemde bulunmuştu.

MUHALEFET YILLARDIR ŞİKAYET EDİYOR
Muhalefet partileri, cumhurbaşkanlığı seçimi başta olmak üzere bütün seçimlerde TRT'nin Erdoğan ve AKP'ye verdiği süre ile muhalefete verdiği süre konusunda defalarca açıklama yapmış, konuyu soru önergesi olarak Meclis'e de taşımıştı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Orhan Korkut 2 yıl önce

Artık TRT ye çıkabilir, çünkü ReCepin dümbeğini çalmaya başladı.