Erdoğan: Diktatörüm
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sancaktepe Belediyesi Prof. Dr.Necmettin Erbakan Külliyesi’nin açılışına katıldı.

Avrupa Parlamentosu’nda gerçekleşen oylamada alınan tavsiye kararı hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “’Hayır’ diyenler 36 tane, ‘Evet’ diyenler maşallah bayağı da fazlaymış be. Bak, hani diktatör dediğiniz bir Erdoğan var ya, evet, bu Erdoğan bu zihniyete karşı diktatördür. Ama samimi olanlara karşı müşfiktir, merhametlidir. Amerika’da seçim oldu değil mi? Amerika’daki seçimde Trump’a ne diyorlar diktatör. Ya siz hani demokrattınız? Demokratlar sandıktan çıkana inanmaz mı? Sandıktan böyle bir netice çıktığına göre, şimdi Trump niye diktatör oldu. Ya durun bakalım daha çalışmadı. Bir çalışsın, biz Amerika’nın içişlerine karışmayız bizi enterese etmez. Peki İngiltere’dekilere ne oluyor? Avrupa’nın değişik yerlerinde olanlara ne oluyor? Bunları anlamak mümkün değil. Bunlar tatlı su demokratıdır. Bunlar dürüst değildir. Bunlar darbecileri kırmızı halılarda karşılayanlardır. Biz ise darbecileri indirdiğimiz için bunlar rahatsız oluyorlar. Eğer darbeciler 15 Temmuz’da başarılı olsaydı var ya, bunlar Avrupa’nın meydanlarında zil takıp oynayacaklardı” değerlendirmesinde bulundu.

“BENİ ORASI İLGİLENDİRMEZ”
Erdoğan, Avrupa’dan gelen konukları ile idam üzerine konuştuğunu belirterek, “Parlamentodan bu geçerse, bana da gelirse ben de bunu onaylarım diyorum. Diyorlar ki ‘Ama Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi bunu reddeder’ beni orası ilgilendirmez diyorum. Çünkü Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin verdiği çok kararlar var biz tanırız diyorum biliriz” şeklinde konuştu.

 “DOKUNULMAZLIK KALKINCA NİYE RAHATSIZ OLDULAR”
“Kürt kardeşimiz öldürülecek, öldüren Kürt, talimatı veren Kürt, bunlar utanmadan hala onları savunacak” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Batıya seslenerek, “Bu ülkeden kaçıp giden teröristleri Brüksel meydanında konuşturan, nutuk attıran siz değil misiniz? Bunların elinde bir de hastane raporu var biliyor musunuz? Avrupa’dan rapor almışlar. Bunların raporları da sahte. Raporlu olanın meydanda ne işi var ya? Meydanda gelip konuşuyor. Bütün bunların yanında bir başka adım da şu, bunlarla bizi tehdit ediyorlar. Neymiş? Milletvekilleri hapse girmiş, buradan hatırlatıyorum dokunulmazlığın kaldırılmasını bunlar istemedi mi? Dokunulmazlık kalkınca niye rahatsız oldular?  Dokunulmazlık kalkınca gelip yargıda ifadesini veren siyasi parti liderleri bile var. Bak verdiler bitti iş. Bunlar niye kaçtı? Çünkü bunlar teröre bulaştılar, teröre yataklık yaptılar. Biz terörle mücadeleyi sonuna kadar sürdürüyoruz, sürdüreceğiz” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×